Potwierdzamy: An On Bast wyda album w wytwórni legendarnego Carla Coxa

News Wywiad
An On Bast

To jedna z najbardziej ekscytujących i pozytywnych wiadomości tego roku dla polskiej sceny tanecznej. Wrocławianka An On Bast wyda jesienią swój najnowszy album w wytwórni legendarnego Carla Coxa!

Carl Cox znajduje muzykę An On Bast

An On Bast, czyli Anna Suda, jest obecna na scenie muzyki elektronicznej od 2006 roku. Absolwentka Red Bull Music Academy grywa znakomite live-acty  z muzyką house i techno oraz improwizowane, eksperymentalne formy z użyciem instrumentów hardware’owych. Występowała na wielu festiwalach: od barcelońskiego Sonara po krakowski Unsound, Garbicz i niemiecki Nachtdigital.  Ma na koncie kilka albumów wydanych w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Chętnie reinterpretuje klasyczne dzieła Wieniawskiego, Chopina czy Pendereckiego na brzmienia elektroniczne.

Carl Cox – absolutna legenda światowej sceny tanecznej, DJ i producent obecny na niej od lat 80. Wtedy to zaczynał swoją przygodę z graniem balearycznego house’u i propagowaniem kultury klubowej w BBC Radio 1 czy setkach klubów na całym globie, gdzie zdarzyło mu się grać jako DJ. Autor niezliczonej ilości kompilacji, singli, remiksów, zwycięzca rankingów na najlepszego DJ-a na świecie. Wielki autorytet i kultowa figura techno-sceny. Wiele jego występów przeszło do historii jako legendarne – wspomnijmy tu choćby set zamykający ostatnią noc działalności klubu Space.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Gdy Carl i An On Bast łączą kreatywne siły – czekamy na efekty!

An On Bast – live from her studio (Carl Cox and Awesome Soundwave present)

Label Awesome Soundwave zaprasza na festiwal i zapowiada LP An On Bast

„Skupiamy się na techno, które jest produkowane przez artystów, którzy wykonują tę muzykę live” to motto Coxa i Christophera Coe, wraz z którym prowadzi od lat label Awesome Soundwave. I to oni znaleźli jakiś czas temu naszą artystkę i zaczęli przyglądać – a właściwie przysłuchiwać – jej dokonaniom.

Pierwszym efektem było zaproszenie Ani Sudy na majowy wirtualny (ze względu na epidemię koronawirusa) festiwal live’actowy labelu Awesome Soundwave – organizowany wspólnie z portalem Beatport.

An On Bast Live set – Awesome Soundwave II | Beatport Live

An On Bast – wywiad

W sierpniu już oficjalnie potwierdzamy: wytwórnia Carla i Chrisa podpisała z An On Bast kontrakt na płytę długogrającą, która ukaże się jesienią tego roku. Album będzie nosić tytuł I Create As I Speak i znajdziecie tam aż 18 utworów najwyższej jakości dla najbardziej wymagających fanów.

Z tej okazji artystka zdradziła nam kilka szczegółów:

Czy pamiętasz pierwszy kontakt z Carlem Coxem – czy to on wpadł na twoją muzykę?

An On Bast: Tak, to wytwórnia Awesome Soundwave znalazła moją muzykę i mnie. Otrzymałam wiadomość, że bardzo podoba im się to co muzycznie robię.

Jak długo trwały negocjacje odnośnie wydania płyty? Czy możesz zdradzić jakieś szczegóły?

An On Bast: Awesome Soundwave skupia uwagę na producentach muzycznych grających live acty. Wytwórnia jest nastawiona na wydawanie albumów takich twórców. Dlatego od początku było dla obu stron jasne, że tworzę większą formę muzyczną. Na ten moment mogę tylko powiedzieć, że będzie to album bardzo taneczny, jakkolwiek różnorodny. Cały proces tworzenia przeze mnie materiału trwał kilka miesięcy.

Nie tak dawno brałaś udział w wirtualnym festiwalu Awesome Soundwave Live organizowanym przez Coxa i jego team z wytwórni – czy jest szansa, że gdy kluby wrócą do normalnego działania, zobaczymy cię na imprezach wśród artystów tego labelu?

An On Bast: Mam pierwsze sygnały, że tak, natomiast wszyscy zobaczymy jak rozwinie się sytuacja na świecie.

Jaki jest Twój następny cel-marzenie, jeśli chodzi o drogę artystyczną?

An On Bast: Moim celem od początku jest właśnie ta droga artystyczna – tak to sobie wymarzyłam piętnaście lat temu, kiedy tworzyłam mój pierwszy album i cały czas wiatr wieje w mój żagiel, a ja przez te lata z radością żegluję tworząc różnorodną muzykę, kooperuję z niesamowitymi muzykami, pracuję z artystami innych dziedzin sztuki, udźwiękawiam spektakle tańca i inne formy. Poznaję przy tym wspaniałych ludzi, których podziwiam za ich pasje i z którymi nawiązuję więzi. Żyję muzyką, myślę i czuję dźwiękami – i najważniejsze – mogą wyrażać to wszystko grając, dzielić się tą energią z publicznością, dla której występuję. Jestem wdzięczna za moją drogę i wszystkie piękne zdarzenia, przeżycia, procesy. Wszystkie te emocje oddaje z powrotem w mojej muzyce.

foto główne: OIIAPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →