Polska platforma na Rave the Planet. Jaka jest misja Polish Float?

fot. Katarzyna Modzelewska
News
Rave the Planet - Polish Float

Legendarna Love Parade powraca do Berlina! Z dumą możemy ogłosić, że na nadchodzącej wielkimi krokami paradzie Rave the Planet Muno.pl pojawi się w roli współorganizatora. W trakcie kultowego wydarzenia zobaczycie nas na platformie Polish Float, reprezentującej "Independent Polish Underground".

Niewiele jest imprez o równie kultowym statusie co berlińska parada techno. Wydarzenie, które przez lata odbywało się pod szyldem Love Parade powraca na stołeczne ulice Niemiec. Choć na jego powrót czekaliśmy ponad dekadę, zapowiedź Dr. Motte’a sprzed dwóch lat o wskrzeszeniu eventu spełnia się w tym roku! W tym celu powołana została fundacja, mająca na celu nie tylko zgromadzenie funduszy na imprezę. Jej misją jest zarówno zapisanie kultury techno na liście światowego dziedzictwa UNESCO, jak i wzmocnienie statusu prawnego klubów. Muno.pl należy do grona współorganizatorów platformy, z której dodatkowo będziecie mogli usłyszeć jednego z członków naszego zespołu, ConradQ!

Muno.pl częścią Rave the Planet

Już teraz wiemy, że na paradzie Rave the Planet pojawi się blisko dwadzieścia muzycznych ciężarówek, z ponad 200 artystami i artystkami z całego świata. Obok tzw. floats z Austrii, Wielkiej Brytanii czy Holandii, pojawi się również reprezentacja niezależnego, polskiego undergroundu. Jesteśmy dumni będąc współorganizatorami polskiej platformy na Rave the Planet, która 9ego lipca wzbogaci największy techno-korowód na świecie!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nasza rodzima platforma nieprzypadkowo nosi nazwę Polish Float. Jej głównym celem jest bowiem promocja całej polskiej kultury klubowej, bez wyjątku.

Choć nie chciałbym bardzo wchodzić w żadne narodowe i patriotyczne nuty, to w tym przypadku jedziemy dumnie reprezentować Polskę na największym wydarzeniu muzyki elektronicznej na świecie, które w tym roku także będzie nosić znamiona demonstracji politycznej.

– komentuje inicjator projektu Kacper Ponichtera.
Rave the Planet - Polish Float
fot. Helena Majewska

Misja Polish Float

Rave the Planet nie bez powodu dzierży status demonstracji. Głównym tematem wydarzenia mają stać się kwestie polityki sceny klubowej i etyki nocnego życia. Poza występami artystów i artystek z całego świata, na wydarzeniu usłyszycie również przemówienia aktywistów i polityków, poświęcone wolności zgromadzeń czy ochronie kultury techno.

Polska platforma również przyjeżdża na Rave the Planet z jasno określonymi postulatami. Zapewne najważniejszym jest zwiększenie wsparcia kultury niezależnej z budżetu państwa. Rozwój twórców i twórczyń miałby odbywać się za pośrednictwem nowych systemów mecenatu i wsparcia finansowego. Te miałyby objąć również tych, którzy działają poza wielkimi państwowymi czy branżowymi strukturami.

Zawsze, gdy poświęci się na jakiś projekt kilka miesięcy swojego życia, to pojawia się pewien rodzaj nieopisanej satysfakcji, ale jej szczytowy moment nastąpi, dopiero gdy wyjedziemy na ulice Berlina, aby z dumą reprezentować Polskę – kraj paradoksów, ambiwalencji, gdzie smutek i złość mieszają się z radością oraz dumą! Dołącz do nas i bądź częścią nowej historii, która napisze się na naszych oczach już 9 lipca na ulicach Berlina!

Rave the Planet - Polish Float
graf. Katarzyna Modzelewska

Pełny line-up platformy

W kolejności alfabetycznej:

AN_KA (PL)
BŁAŻEJ MALINOWSKI
(PL)
CONRADQ
(PL)
DTEKK
(PL)
HOLIDAY80 B2B TOMASZ GUIDDO
(PL)
LAST ROBOTS
(PL)
MEG B2B SENTHIA
(PL)
VIRTUAL GEISHA
(PL)
SZAFRAN
(PL)
TRUANT
(PL)

Z platformy Polish Float będziecie mogli usłyszeć również Artura Wojtczaka, który jest jak dotąd jedynym mówcą spoza Niemiec. Już 9 lipca będziecie poznacie jego komentarz na temat wkładu polskiej sceny w światową kulturę techno oraz o roli prawa do zgromadzeń.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →