Pierwszy sezon ASID za nami. Kto zaprezentował się najlepiej?

News
asid

Kilkanaście wideosetów, promocja polskich artystów i wizyty w tajemniczych, industrialnych miejscówkach – tak wyglądał kończący się właśnie pierwszy sezon cyklu ASID. Czas na krótkie podsumowanie.

Cykl ASID wystartował  dokładnie 3 października 2020 roku. To właśnie od tego dnia mogliśmy co piątek śledzić występy naszych rodzimych DJów, DJek oraz producentów i producentek na kanale YouTube ASID. Projekt w swoich założeniach ma być swoistym pomostem pomiędzy światem szeroko pojętej muzyki elektronicznej, a industrialnymi, klimatycznymi i często opuszczonymi lokalizacjami.

Pomysłodawcy cyklu wraz z muzykami, przejęli miejsca, które choć dzisiaj popadają w ruinę, to w przeszłości były ważnymi, tętniącymi życiem obiektami. Mowa m.in. o poprzemysłowych halach, fabrykach i magazynach. To właśnie te tajemnicze i fascynujące lokalizacje zobaczycie na nagraniach video ASID. Organizatorzy projektu współpracują również z popularnymi polskimi klubami, m.in. poznańskim Schronem czy katowickim P23.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Przywracamy do życia tereny poprzemysłowe na Śląsku, organizujemy imprezy i koncerty oraz promujemy młodych artystów i dj-i, bo chcemy być częścią pełnej – architektonicznej i społecznej rewitalizacji wyjątkowych miejsc na mapie Polski – piszą organizatorzy cyklu

asid

Fot. Kacper Samsonowski

Wszystkie sety, jakie odbyły się w ramach 1 sezonu ASID prezentujemy poniżej. Mamy nadzieję, że znajdzie wśród nich swój ulubiony występ.

𝔰𝔞𝔢𝔲𝔢𝔯 // AsID

Cykl rozpoczęła Karolina Piernikowska, szerzej znana jako 𝔰𝔞𝔢𝔲𝔢𝔯. Ta młoda polska DJka i producentka, którą reprezentuje belgijska agencja bookingowa Rave Alert, na co dzień mieszka w Berlinie, gdzie pracuje i tworzy. Piernikowska zaliczyła mocny debiut w w 2017 roku, kiedy to wystąpiła w kultowym klubie Luzztro. Do dzisiaj jest zresztą rezydentką tego owianego sławą miejsca. Sety artystki mają industrialny charakter z akcentami EBM-u i post-punku. Zresztą sprawdźcie sami!

Anja Kraft // AsID

Władczyni głębokich, mrocznych i fascynujących dźwięków Anja Kraft była drugim gościem cyklu.

naked relaxing // AsID

W drugiej odsłonie ASID wystąpił producent i DJ z Poznania ukrywający się pod pseudonimem naked relaxing. Na co dzień rezydent klubu Projekt LAB i gospodarz cyklu „naked”, zakochany w brzmieniach Londynu i Berlina.

BEXA // AsID

BEXA to coraz bardziej znana artystka w polskim światku techno. Industrial, futurystyczne syntezatory i ogromna dawka energii podczas występów live to jej znaki rozpoznawcze.

Sin // AsID

Cykl zasilił swoją obecnością Sin – założyciel poznańskiego kolektywu promotorskiego Analogen, członek agencji Urbanum oraz rezydent poznańskiego klubu Tama. Jego żywiołowe, dynamiczne sety przeszły już do legendy.

𝖘𝖊𝖗𝖆𝖕𝖍 //AsID

W wieży szyby Krystyny oprócz 𝔰𝔞𝔢𝔲𝔢𝔯 wystąpił także 𝖘𝖊𝖗𝖆𝖕𝖍, czyli Jakub Piecyk. 𝖘𝖊𝖗𝖆𝖕𝖍 zajmuje się produkcją i DJingiem od 2010 roku. Co znajdziemy w jego muzyce? Przede wszystkim techno/dark-techno oraz małe skoki w kierunku takich gatunków, jak deephouse/tech-house lub nawet psytrance.

PAWEL // AsID

PAWEL – intrygująca i dość świeża postać sceny elektronicznej, mocno związana z winylowym graniem, będąca jednym z najlepszych odsłon ostatniego czasu.

Penera // AsID

Michał Piwowara oraz Piotr Łada powołali do życia niezwykle oryginalny i ściągający na siebie uwagę projekt Penera. Czego tu nie ma – acid, trans, break, elektro i zapadające w pamięć remiksy.

Deas // AsID

Na początku 2021 roku na kanale ASID na YouTube pojawił się występ Karola Mozgawy, znanego szerzej jako Deas. To z całą pewnością jedna z najbardziej wyrazistych postaci na scenie polskiej muzyki elektronicznej ostatnich lat. Ostatnie dokonania? 25 nagrań wydanych w 2020 roku, płyta 1997 na podwójnym sold oucie w takich sklepach jak Hardwax, Clone czy deejay.de, a na koniec roku release na Dynamic Reflection. Aż 3 jego utwory znalazły się w TOP 100 zestawienia sprzedaży gatunku RAW Techno na Beatpoarcie.

Monster // AsID

Nie mogła zabraknąć i jej. Reprezentantka kolektywu Oramics, rezydentka w poznańskim Projekt LAB, artystka, która naprawdę troszczy się o pozycję kobiet, osób niebinarnych i środowiska LGBTQ+ na rodzimej scenie klubowej. W swojej karierze występowała przed wieloma wspaniałymi osobistościami. Mowa, oczywiście, o Monster.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →