Etniczny 'Amigo’ Piera Bucci

News

Długo oczekiwany album Piera Bucci - "Amigo" to połączenie współczesnej muzyki elektronicznej z dźwiękami i wokalami rodem z Ameryki Łacińskiej.

Pier Bucci to obok Ricardo Villalobosa jeden z czołowych reprezentantów chilijskiej sceny muzyki elektronicznej. Swoją producencką karierę Pier Paolo Bucci rozpoczął w 2004 roku wraz z wydaniem EP’ki dla należącej do Damiana Lazarusa wytwórni – Crosstown Rebels. Także nakładem tego labelu ukazał się bardzo ciepło przyjęty debiutancki album artysty – „Familia”, z którego pochodzi hit „Hay Consuelo”.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

W 2009 roku Pier Bucci założył własną wytwórnię nazwaną na cześć swojej matki – Maruca. I to właśnie nakładem tego labelu w połowie kwietnia 2010 roku ukaże się drugi album artysty – „Amigo”. Płyta składać się będzie z 10 utworów – każdy z nich przepełniony dźwiękami rodem z Ameryki Łacińskiej. Nie zabraknie tu także latynoskich wokali w wydaniu Armelle Pioline z paryskiej grupy Holden, Washingtone Miranda oraz Jorge’a Gonzalesa – jednego z najbardziej znanych popowych artystów w Chile.

 

Większość numerów z „Amigo” bez wątpienia przeznaczona jest do odsłuchu w domowym zaciszu, a to za sprawą przepełnionych uczuciem wokaliz i lekkiego beatu. Na płycie znajdziemy także kilka utworów, które z pewnością znajdą swoje miejsce w setach chociażby Villalobosa czy Luciano.

 

Poniżej znajdziecie grafikę okładki, tracklistę oraz kilka filmików z utworami Piera Bucci.

 

Pier Bucci – Amigo [Maruca]

Data wydania: 14.04.2010

 

 

Tracklista:
1. La Cortina De Hierro y El Pajaro Cantor
2. Canto Libre
3. Papa Guede
4. Cuando
5. Eternelle
6. Verte Tan
7. Iskrenne
8. Wayna Wasi
9. La Payaya
10. For Free

 Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →