Podróż do innego wszechświata. Phase Fatale i Pablo Bozzi jako Soft Crash zapowiadają debiutancki album

Fot. Arthur Boudet
News

A gdyby tak stworzyć album koncentrujący się wokół dystopijnego cyberpunku i surrealistycznej kinematografii? Który będzie kontynuacją badań relacji pomiędzy technologią a ciałem? Ekspertami w tej dziedzinie okazują się być Phase Fatale i Pablo Bozzi, którzy od dwóch lat działają jako duet Soft Crash.

Na pierwszy rzut oka dwa przeciwległe światy. Z jednej strony Phase Fatale, industrialny projekt Amerykanina Haydena Payne’a. Z drugiej, pochodzący z Tuluzy Pablo Bozzi, właściciel pierwszej klasy wąsa, pretendent do tronu współczesnego króla italo, dark disco i EBM. Gdyby przyjrzeć się bliżej romansowi tego pierwszego z muzyką graną przez francuskiego przyjaciela, nie będzie zaskoczeniem powołanie do życia wspólnego projektu skierowanego w stronę melancholijnych, zmysłowych, nieraz także szorstkich brzmień.

Soft Crash. Przywrócić dawny blask

Soft Crash, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „miękkie zderzenie”, od pierwszej EP-ki Spritzkrieg z 2020 trafia w punkt z nazwą. Mieszanka wybuchowa o tanecznym zabarwieniu dzięki wpływom synthwave’u, EBM, italo i techno za kilka tygodni ponownie skradnie serca wielbicieli melodii nawiązujących do współczesnych metod produkcji z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Nadchodzący album Your Last Everything i każdy z ośmiu znajdujących się na nim utworów brzmi warstwowo i misternie, z wieloma interakcjami pomiędzy poszczególnymi elementami składowymi.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Człowiek jest kształtowany i kontrolowany przez nowoczesną technologię do niepożądanego stanu, podczas gdy muzyka w naszym stylu może ponownie wprowadzić trochę emocji. Tak, aby spróbować przywrócić jej romantyczną wrażliwość i dawny blask

– tłumaczą artyści.

Soft Crash – Your Last Everything

Your Last Everything to dramatyczna podróż do innego wszechświata. Zdaniem autorów album zestawia ze sobą wewnętrzne konflikty dobra i zła, tworzenia i zniszczenia, zwycięstw i porażek. Payne i Bozzi jeszcze bardziej poszerzają paletę Italo Body Music o electro, acid house, bleep, hi-nrg i IDM. Wszystkiego dopełnia okładka autorstwa Autopsia (berlińskich artystów queerowych) wizualnie oddająca uczucie zagubienia i odnalezienia się pomiędzy cyberświatami. Release LP zaplanowano na 28 października.


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →