Paul Oakenfold w Polsce 7 grudnia 2007

News

Paul Oakenfold - najdroższy DJ świata - już 7 grudnia wystąpi w Hali Stulecia we Wrocławiu. Podczas całonocnej imprezy, obok Oakenfolda, wystąpią największe gwiazdy europejskiej sceny klubowej. Swój udział potwierdzili już m.in.: DJ Adamus, znany m.in. z programu Kuby Wojewódzkiego, rezydent poznańskiego SQ Klub - Dj Juniore, Angelo Mike i Daniel Diavoli.

Paul Oakenfold, muzyk brytyjskiego pochodzenia, jako pierwszy znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa pod hasłem „największy DJ świata”. Wprowadził Europę w nową erę, w której beat wyznacza rytm serc.

Gdy rozpoczynał przygodę z miksowaniem, był jeszcze uczniem szkoły kucharskiej i nie spodziewał się, że któregoś dnia zostanie idolem muzyki elektronicznej. Z czasem spadło na niego wiele zaszczytów. W 2003 roku Oakenfold odebrał z rąk Królowej Elżbiety uroczyste wyróżnienie dla „Pioniera Muzyki Dance”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jest jedynym Dj’em, któremu poświęcono honorową witrynę w Muzeum Rock’n’Roll’a w Hard Rock Cafe. Jego wyjątkowa oryginalność to zasługa wszechstronnych sposobów czerpania z rozmaitych gatunków muzycznych. Wirtuoz samplerów i syntezatorów jest nie tylko najsłynniejszym, lecz również najdroższym DJ-em świata. Popularnością dorównują mu jedynie Paul Van Dyk i Tiesto. Jest także pierwszym autorem remiksów, który otrzymał nagrodę Grammy.

Wrocławski koncert Oakenfolda to dla Polaków zaszczyt i wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem i odbije na słuchaczach muzyczne piętno. Widowisko z Oakenfoldem w roli głównej, który niczym bóg z wysokości dyryguje rozbawionym tłumem, to rzadkie, unikatowe doświadczenie.

Oakenfold jest artystą-wizjonerem, nie mającym nic wspólnego ze zwykłym dj’em, który puszcza muzykę z adaptera na szkolnych potańcówkach. Reprezentuje nową generację, jako kultowa gwiazda brytyjskiej sceny klubowej. Oakenfold współpracował niemal ze wszystkimi ikonami współczesnej muzyki.

Na liście jego dokonań jako DJ’a, znaleźć można imponującą ilość albumów studyjnych złożonych z remiksów oraz dwie płyty autorskie, na które utwory skomponował sam muzyk. Anglik współpracował z wybitnymi gwiazdami, jak Madonna, czy U2. Jest autorem pełnych polotu remiksów, m.in., dla Björk, Justina Timberlake’a, The Smashing Pumpkins, Jennifer Lopez i Elvisa Presley’a. Pracował także z The Rolling Stones i Snoop Dogg’iem. Jako założyciela wytwórni fonograficznej „Perfecto” fascynuje go szukanie nowych talentów. Odkrył Willa Smith’a i Salt’n’Pepa oraz promował Beastie Boys. Był producentem płyt Massive Attack, Simply Red i New Order.

Niezwykle płodny kompozytor od początku lat dziewięćdziesiątych prezentował swoje własne muzyczne inspiracje, wydając przynajmniej jedną płytę rocznie. Od samego początku miksował jak czarodziej, nadając starym utworom nowe, intrygujące brzmienie. Najsłynniejsze z jego kompilacji to „Perfecto Presents Another World” (2000r.), zawierające remiksy popularnych przebojów, jak chociażby Led Zeppelin, Dead Can Dance i Chilled Eskimos, a także „Perfecto Presents The Album” z roku 2004.

Oakenfold jest najsłynniejszym DJ’em muzyki trance, lecz nagrywał rozmaite kawałki taneczne, w tym hip-hop, minimal i techno. Oferuje pełen wachlarz elektroniczny: od nu jazz, poprzez broaken-beat, aż po dub i elektro. Autora zaskakujących remiksów cechuje indywidualne podejście do kultowych piosenek, z którymi obchodzi się w sposób niestandardowy, lecz nie pozbawiony szacunku.

W 2001 roku światło dzienne ujrzały jego dwie nowe płyty. W skład pierwszej z nich, zatytułowanej „Ibiza”, weszły miksy utworów znanych zespołów, jak Radiohead, Prodigy, Massive Attack i Depeche Mode. Natomiast album „Swordfish”, zawierał, między innymi, kilka utworów skomponowanych przez samego Oakenfolda (np. Dark Machine, Speed). DJ przygotował ścieżkę dźwiękową do filmu o tym samym tytule z udziałem Johna Travolty. Rok później magazyn „Q” umieścił muzyka na liście „50 zespołów, które trzeba zobaczyć przed śmiercią”.

Anglik wydał swój pierwszy autorski album „Bunkka” w 2002 roku. Promował go singiel „Starry – Eyed Surprise”, który natychmiast stał się światowym hitem. W odróżnieniu od poprzednich, na płycie słychać dużo wpływów popu i muzyki rockowej. Album zdobył popularność za sprawą utworu „Ready Steady Go” w wykonaniu Asher’a D i piosenek Perry Farrela, Ice Cube, oraz duetu Nelly Furtado & Tricky. „Bunkka” sprzedano w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie.

Do stworzenia swojego ostatniego albumu, „A Lively Mind” (2006), Oakenfold zaprosił Brittany Murphy, której powierzył wykonanie piosenki promującej płytę: „Faster Kill Pussycat”. Aktorka znana jest z filmów „8 mila” i „Sin City”. Oakenfold, który zawsze współpracuje wyłącznie z wybitnymi talentami, wybrał właśnie ją, bo potrzebował wyjątkowej, zaskakującej piosenkarki, która nigdy wcześniej nie występowała jako wokalista.

Oakenfold brał udział w rozmaitych przedsięwzięciach, bo jak sam przyznaje, nie potrafi usiedzieć w miejscu i gdy w jego życiu zaczyna brakować akcji, sam wyrusza na poszukiwanie emocji. Jest autorem muzyki do filmów „Kod Dostępu”, „Matrix Reaktywacja” i „Collateral”. Zdobył sławę, bazując na znanych ścieżkach dźwiękowych, jak tej z filmu o Jamesie Bondzie- „Die Another Day”. DJ stworzył oprawę muzyczną do „Tożsamości Bourna” i „Transformers”. Ma również na koncie „Austin Powers i Złoty Członek”, a także jest współtwórcą muzyki do „Piratów z Karaibów”. Jako kompozytor może pochwalić się stworzeniem głównego motywu muzycznego do brytyjskiej wersji „Big Brother”. Ponadto, jest autorem muzyki do reklamówek takich gigantów, jak chociażby Saab, Toyota, Motorola, czy Coca-Cola. Jednak to nie koniec zajęć słynnego DJ’a, który tworzy muzykę do gier wideo, a nawet wystąpił w reality show „The Club”, w którym prezentował własne życie.

Muzyk cieszy się ogromną popularnością i jest wprost zarzucany propozycjami współpracy. Nikogo nie dziwi fakt, że niedawno sama dziedziczka fortuny, Paris Hilton, zwróciła się do niego z prośbą o zmiksowanie jej nowego albumu.

Podczas całonocnej imprezy we wrocławskiej Hali Stulecia, obok Paula Oakenfolda, wystąpią największe gwiazdy europejskiej sceny klubowej. Swój udział potwierdzili m.in.: DJ Adamus, znany m.in. z programu Kuby Wojewódzkiego, rezydent poznańskiego SQ Klub – Dj Juniore, Angelo Mike i Daniel Diavoli. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie biletami na imprezę  już teraz przerasta najśmielsze oczekiwania.

Już 1 października o godz. 20.00 rusza pierwsza, oficjalna tura sprzedaży biletów.

Bilety będą sprzedawane w czterech etapach:

Etap I :1.10 – 21.10, cena 79 zł, start godz. 20.

Etap II: od 22.10 – 11.11, cena 99 zł.

Etap III 12.11 – 2.12, cena 119 zł

Etap IV: 3.12 – 7.12, cena 139 zł

Bilety VIP trafią do sprzedaży w listopadzie
Paul Oakenfold,
Wrocław 07.12.2007
Hala Stulecia

(materiały organizatora)

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →