Francuskie spojrzenie na historię techno

Zapowiedzi

Kolejna okazja by nadrobić lekcję historii muzyki techno! Wkrótce ukaże się film 'Paris/Berlin - 20 Years Of Underground Techno' z udziałem m.in. Regisa, Functiona i Laurenta Garniera.

Ostatnio nie brakuje filmów dokumentalnych poruszającą tematykę historii techno, dzięki którym każdy może choć trochę poczuć klimat „tamtego świata”. Recepta na taki dokument nie jest skomplikowana, gdyż zwykle ogranicza się do zaproszenia na plan kilkudziesięciu artystów silnie związanych ze sceną, którzy opowiedzą o jej początkach i rozwoju oraz wstawienia fragmentów videorelacji z imprez. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko dobrego soundtracku z mocnym bitem i voilà!
Film ’Paris/Berlin – 20 Years Of Underground Techno’ nie wykracza poza powyższy scenariusz. To blisko godzinny obraz podsumowujący 20-lecie podziemnej kultury, zrealizowany tym razem przez Francuzów. Dzięki niemu poznamy historię z punktu widzenia DJ-ów, producentów, promotorów czy właścicieli sklepów z płytami. Wystąpią m.in. Regis, Function, Lucy, Laurent Garnier, Terence Fixmer oraz Nick Hoppner.
Poniżej znajdziecie trailer filmu 'Paris/Berlin – 20 Years Of Underground Techno’. Całość będzie można zakupić na DVD od 23 maja na tej stronie.


Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →