Oxia z nową EP-ką na początek wiosny

OXIA / Facebook, fot. Sebastien Veronese
News
oxia

Za oknem robi się coraz cieplej, a co za tym idzie, nie pozostało już tak dużo czasu do letnich festiwali. Pochodzący z francuskiego Gernoble didżej i producent Olivier Raymond, znany szerzej pod aliasem Oxia, powraca po wydawniczej przerwie z nowym, melodyjnym materiałem, który rozgrzeje Was przed zabawą w gorące dni i noce. Trzeba również dodać, że Oxia wystąpi w najbliższy weekend we wrocławskim Transofrmatorze! Na rozgrzewkę posłuchajcie Hold the Night.

Oxia na noc i dzień

Po serii remiksowych wydawnictw doświadczony francuski artysta debiutuje w oficynie Warung Records. Czteroutworowa (a właściwie pięcio jeśli mielibyśmy liczyć, skróconą edycję remiksu) EP-ka Hold the Night zawiera trzy zupełnie nowe utwory Francuza, a także interpretację brazylijskiego tandemu producenckiego Antdot & Albuquerque. W utworze tytułowym, który otwiera mini-wydawnictwo Oxia nakłada rytmy perkusyjne z zamaszystymi akordami i nieprzerwanym refrenem syntezatora. Wykorzystując dokładnie te same partie, co wprowadzenie, tylko zmiksowane w inny sposób artysta w Hold The Day, pokazuje, jak eksploruje bardziej senną dynamikę utworu tytułowego, m.in. poprzez poprzez hi-haty, bas i eteryczne melodyjki. Wszystkie te elementy, niczym podczas upalnego festiwalowego dnia brzmią jak skąpane w słońcu progresje.

Z trzecim i ostatnim oryginalnym utworem od Oxia na EP-ce Slide , Francuz eksponuje na pierwszy plan perkusje (a miejscami również bongosy), oraz apeggiowane riffy. Z kolei brazylijscy producenci Antdot & Albuquerque zabiorą nas do Ameryki Południowej z własną interpretacją, przepełnioną etniczną energią i progresjami akordów, pełną soczystych padów oraz organiczną perkusją. Reasumując, pomimo dość dużej palety dźwięków Hold the Night to dość spokojna i leniwa EP-ka, która może przypaść Wam do gustu zarówno jako muzyka do tła na before, albo after.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Oxia – Hold the Night EP

Zobacz także: Drugi sezon Munocastu – czas, start! A_GIM: „Autorytety muzyczne zastąpił Spotify”

Oxia w Transformatorze – bilety

Czekamy na lato.. a tymczasem w najbliższy weekend Oxia wystąpi we wrocławskim Transformatorze. Wejściówki na to wydarzenie możecie nabyć u naszych przyjaciół w Biletomat.pl.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →