Overmono idą po wszystko. Zapowiadają EP-kę i prezentują znakomity singiel „Gunk”

fot. Rollo Jackson
News
overmono

Bracia Ed i Tom Russell znowu podnoszą poprzeczkę! Po sukcesach ubiegłorocznych wydawnictw „BMW Track / So U Kno”, „Diamond Cut / Bby” i „Pieces Of 8 / Echo Rush”, Overmono zapowiada nową EP-kę kapitalnym kawałkiem „Gunk". Sprawdźcie.

Overmono – murowany hit 2022

W zeszłym miesiącu Overmono zagrali w londyńskiej York Hall – bilety rozeszły się jak świeże bułeczki. To właśnie tam zaprezentowali swój nowy materiał. Nowa EP-ka Cash Romantic z pięcioma utworami zostanie wydana cyfrowo 8 kwietnia za pośrednictwem XL Recordings – winylowa edycja będzie dostępna w nadchodzących miesiącach. EP-ka wyznacza nowy etap w ewolucji duetu – taki, w którym wprowadzają szersze spektrum do swoich zgrabnych kompozycji, aby przenieść swoje unikalne brzmienie poza parkiet.

Znaleźliśmy pudełko ze starymi taśmami, które nagraliśmy, gdy byliśmy dziećmi, gdzie w zasadzie próbowaliśmy połączyć stare płyty naszych rodziców z dowolnymi płytami, które kupowaliśmy w tym czasie. Gerry Rafferty zmiksowany z londyńskim acid techno, Dr. Hook zmieszany ze starymi dziwacznymi kawałkami trance i tym podobne. Na taśmach jest porządny bałagan, ale zawsze było coś w próbie zderzenia dwóch zupełnie różnych światów, co utkwiło nam w pamięci. Po wysłuchaniu niektórych z tych starych taśm nagraliśmy tę płytę i zdaliśmy sobie sprawę, że nasze głowy wciąż znajdują się w tej samej przestrzeni, co wtedy, gdy byliśmy dziećmi

– oznajmili Overmono

Cash Romantic zapowiada utwór Gunk, który porwie do tańca nawet najbardziej oporny tłum. To kapitalny numer z oldschoolowym brytyjskim podejściem do house’u, którego ostatnio dość brakowało na naszych festiwalach – jeśli reszta utworów z nowej EP-ki będzie tak dobra jak ten singiel, to mamy murowanego kandydata na przebój lata oraz na nową modę w muzyce klubowej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Overmono – GunkPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →