Z nadzieją na nowe życie. RETHE i Yes Stanley wspierają Ukrainę EP-ką „SAVE UKRAINE”

Fot. Materiały prasowe
RETHE, Yes Stanley, Ukraina, EP, wsparcie

Inicjatywom tego typu zawsze będziemy nagłaśniać i kibicować. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi ludzkie zdrowie i życie. Na fali obecnej sytuacji na Ukrainie powstały setki inicjatyw niosących pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Nie inaczej jest na naszym "elektronicznym" podwórku, którego szlak jako pierwsi (albo jedni z pierwszych) przetarli RETHE i Yes Stanley.

RETHE i Yes Stanley. Ramię w ramię

Nie trzeba było długo czekać, aby środowisko muzyki elektronicznej, stanęło po stronie zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Wystarczy się rozejrzeć. Dookoła nas, na każdym kroku, wysyłany jest sygnał wsparcia. Nie ważne, czy zmiana zdjęcia profilowego, pomoc finansowa czy charytatywne zbiórki. Ogrom empatii połączonej z chęcią niesienia pomocy po raz kolejny pokazują, jak wielki potencjał drzemie w każdym z nas.

Nie potrzeba zbyt wiele, wystarczą drobne gesty mogące zdziałać wiele. Na chwilę obecną zaangażowanie w sprawie wykazało wiele polskich klubów oddających w połowie, albo w pełni, weekendowe/jednodniowe przychody z „bramki”. Swoje trzy grosze potrafią dorzuć również artyści-producenci, dla których stworzenie EP-ki w krótkim czasie, nie jest większym problemem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj również: Jesteśmy solidarni z Ukrainą

RETHE, Yes Stanley – SAVE UKRAINE EP

RETHE i Yes Stanley. „STOP”

Historia zatoczyła koło, gdzie walka o władzę i wpływy, po raz kolejny wysuwają się na pierwsze miejsce. Kiedy zaczynaliśmy oswajać się z myślą, że słowo „wojna” w słowniku Europejczyka przestało być aktualne po wydarzeniach z Bośni i Hercegowiny na początku lat 90, władze Federacji Rosyjskiej na czele z Władimirem Putinem udowodniły nam, że byliśmy w błędzie. Dwójka muzycznych przyjaciół, producentów z Polski i Ukrainy – RETHE oraz Yes Stanley, postanowiła bez słów, lecz muzyką, powiedzieć „STOP”, wydając przejmujące EP w pełni skierowane do całej społeczności Ukraińskiej.

Łapiąc oddech po wczorajszym szoku, mam do przekazania 2 informacje. Na fali mobilizacji wraz z Yes Stanley wydaliśmy EP, przychody z której zasilą fundusze wsparcia dla Ukrainy. Dzięki wszystkim, którzy zaangażowali się w promocję tej inicjatywy, udało się już zebrać całkiem pokaźną sumę. Specjalne podziękowania przede wszystkim dla Polish Techno.logy, LVN, Transformator, Radio LUZ za pomoc w promocji.

napisał RETHE

Ta EP-ka to nie tylko muzyka, to również wsparcie dla tych, którzy teraz nie mają spokojnego życia, którzy patrząc w niebo, widzą wojenne samoloty i słyszą dźwięki wybuchów i syren. Kolejność tych tracków nie jest przypadkowa. Wszystkie po kolei idą ze sobą w parze – od delikatnego smutku z nutą nadzieji numeru Emergency Loop do Floraison, z nadzieją na nowe życie. Staramy się pomoc ludziom, którzy zostali skrzywdzeni przez rosyjską okupację. Wspierać tych, którzy walczą o swój kraj i o swoją wolność! Bardzo chcę podziękować wszystkim, którzy dołączają do inicjatyw wspierających mój ukraiński naród w tak bardzo ciężkiej chwili.

Yes Stanley

Wszystkie przychody ze sprzedaży utworów dostępnych na SAVE UKRAINE zostaną przekazane na pomoc Ukraińcom, „których życie jest bezpośrednio zagrożone, wśród których są też nasze rodziny i znajomi”.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →