Ukraińska scena elektroniczna wystosowała list otwarty w sprawie rosyjskiej inwazji

Fot. Materiały promocyjne
News
Ukraina wciąż cierpi i błaga o pomoc

„My, przedstawiciele ukraińskiego środowiska muzycznego, prosimy Was, abyście nie pozostawali z boku i razem z nami walczyli przeciwko rosyjskiej agresji” – czytamy w odezwie skierowanej do całego świata.

Ukraina wciąż cierpi i błaga o pomoc

Konflikt w Ukrainie trwa już drugi tydzień. Niewinnych ofiar barbarzyńskiej napaści Rosji wciąż przybywa. Większość z nas w ten czy inny sposób zdołała już wspomóc swoimi działania lub pieniędzmi Ukraińców i zastanawia się, jak jeszcze świat może zaprotestować przeciwko rosyjskiej agresji. Odpowiedź na to pytanie dostarczyli nam właśnie przedstawiciele ukraińskiej sceny muzyki elektronicznej. Do sieci trafił bowiem ich list otwarty w tej sprawie. Dla wygody naszych czytelników przetłumaczyliśmy go w całości.

List otwarty od ukraińskiej sceny elektronicznej

24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę na pełną skalę. Od tego czasu Rosja niszczy ukraińskie miasta i zabija ukraińską ludność. Według danych Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy, w ciągu pierwszego tygodnia wojny zginęło ponad 2000 ukraińskich cywilów. Działania rządu rosyjskiego są tak przerażające, że 2 marca Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wszczął śledztwo w sprawie zbrodni wojennych popełnionych przez Federację Rosyjską.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Groźby Władimira Putina dotyczące użycia broni jądrowej nie mogą pozostawiać obojętnym nikogo, niezależnie od narodowości czy kraju zamieszkania. My, przedstawiciele środowiska muzycznego, widzimy działania rosyjskich promotorów, DJ-ów i artystów, którzy nie przestają organizować imprez i występować, podczas gdy wojsko ich kraju bombarduje nasze miasta. Obserwujemy też, jak nasi rosyjscy koledzy, także ci o najwyższym statusie i największych platformach na poziomie międzynarodowym, wyrażają brak troski i udają, że nie zauważają sytuacji.

My, przedstawiciele ukraińskiego środowiska muzycznego, prosimy Was, abyście nie pozostawali z boku i razem z nami walczyli przeciwko rosyjskiej agresji. Wzywamy Was do:

  • Odwołania wszelkiej współpracy z rosyjskimi artystami, promotorami, klubami, organizacjami, którzy nie stawiają aktywnego oporu wobec działań swojego rządu i nie podejmują jednoznacznych działań na rzecz powstrzymania rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę;
  • Domagać się, by każdy obywatel Federacji Rosyjskiej wyszedł na ulice i zaprotestował przeciwko wojnie na Ukrainie, lub przeciwstawił się jej po cichu, bojkotując swoją pracę i sabotując Rosję w każdy inny możliwy sposób;
  • Usunąć z rad nadzorczych i doradczych swoich organizacji wszystkich przedstawicieli związanych z państwem rosyjskim;
  • Odmawiajcie wszelkich darowizn, finansowania i sponsoringu od organizacji rosyjskich i ich filii z siedzibą w innych krajach.

Możesz także wspierać Ukrainę w następujących dziedzinach:

Jeśli znajdujesz się na Ukrainie, możesz wdrożyć następujące sposoby pomocy → tutaj

Jeśli znajdujesz się za granicą, sposoby na pomaganie znajdziesz → tutaj

Jesteśmy szczerze wdzięczni Siłom Zbrojnym Ukrainy oraz każdemu żołnierzowi, każdemu wolontariuszowi, każdemu działaczowi, każdej osobie, która pomaga bronić naszego domu i walczy o to, byśmy mogli żyć w wolności i pokoju.

Muno solidarne z Ukrainą

Jako redakcja Muno.pl wystosowaliśmy już specjalną odezwę w sprawie wojny, która ma miejsce za naszą wschodnią granicą. Wciąż łączymy się w myślach z narodem ukraińskim i przekazujemy nasze pełne wsparcie. Działania Federacji Rosyjskiej nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z największym konfliktem w Europie od czasu rozpadu Jugosławii i prawdopodobnie (oby nie) II wojny światowej. Władimir Putin, pod pretekstem zapewnienia pokoju, bezprawnie najechał i zaatakował suwerenny, demokratyczny kraj, który chciał wyrwać się spod postkomunistycznego dyktanda Moskwy. Reżim Putina chce zbudować swoje Imperium na nowo – przemocą. Nie możemy do tego dopuścić.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →