Grasz z laptopa? Płać więcej!

News

Niemiecka organizacja GEMA planuje nałożyć dodatkową opłatę na DJ-ów, którzy odtwarzają muzykę z laptopów! Czemu to ma służyć?

O pomysłach organizacji GEMA (niemiecki odpowiednik ZAiKS-u), która może doprowadzić do bankructwa nawet największe niemieckie kluby pisaliśmy wielokrotnie. Jak się okazuje, GEMA chce sięgnąć również do kieszeni samych DJ-ów, wzbudzając w środowisku kolejne kontrowersje!
Wciąż jesteśmy zaskoczeni decyzją hiszpańskiej agencji WIP, która ma zamiar zabronić swoim DJ-om korzystania z laptopów i systemów DVS takich jak Traktor. Niemiecka GEMA wpadła na pomysł jak utrudnić życie „laptopowym DJ-om” w inny sposób – nałoży na nich dodatkową opłatę! Brzmi jak żart, prawda?
FACT Magazine donosi, że opłata ma wynieść ok. 13 eurocentów za 5-minutowy plik audio. Jeśli będzie dłuższy, oczywiście więcej. Nie wiadomo jeszcze, czy „opodatkowaniu” podlegać będą wszystkie pliki audio na dysku czy jedynie te, które DJ zagrał podczas imprezy. W pierwszym przypadku, jak łatwo policzyć, na 10.000 mp3, GEMA zarobi minimum 1.300 euro!
Informacje te w chwili obecnej nie są potwierdzone. Nie wiadomo też z jakich powodów GEMA zamierza uprzykrzyć życie właśnie „digital djs”, czyżby kolejna próba walki z piractwem kosztem wielu osób działających zgodnie z prawem?

PRZECZYTAJ TEŻ:

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →