Open’er Festival ogłosił podniesienie cen biletów za edycję w 2022 roku. Winna inflacja?

Fot. Karol Stańczak
Festiwale
opener

Open'er Festival ogłosił podniesienie cen biletów i karnetów od środy 3 listopada. Za przyczynę tej decyzji, organizatorzy obwiniją inflację, która przekłada się na rosnące koszta organizacji. Wartość pieniądza spada - kupujemy coraz mniej, za coraz więcej.

Open’er zmienia ceny za karnety i bilety

opener

Poniżej umieszczamy oficjalne oświadczenie Open’er Festival:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„Festiwalowiczki i Festiwalowicze!
Informujemy, że w związku z ogromnym wzrostem kosztów organizacji wydarzeń, w tym festiwali, a także bardzo wysoką inflacją, jesteśmy zmuszeni zmienić ceny biletów i karnetów festiwalowych na rok 2022 (nie zmieniały się one od 1 lipca 2020). Nowe ceny biletów zaczną obowiązywać od środy 3 listopada. W przypadku wszystkich biletów zakupionych do tego terminu, a także wszystkich biletów z edycji 2020 i 2021, których zachowanie potwierdzono, ceny nie ulegają zmianie. Dodatkowo w ciągu kilku najbliższych dni macie jeszcze możliwość kupić bilety w starej cenie. Nowe ceny biletów, które będą obowiązywały od 3 listopada, znajdziecie tutaj: www.opener.pl/bilety

Nowe ceny biletów i karnetów:

  • 749 zł — za karnet 4-dniowy z campingiem
  • 649 zł — za karnet 4-dniowy
  • 529 zł — za karnet 2-dniowy z campingiem
  • 459 zł — za karnet 2-dniowy
  • 315 —  bilet 1-dniowy
Open'er Festival

Open’er Festival

Jakie mogą być konsekwencje podwyżki cen biletów?

Wyobraźmy sobie jednak, że do ceny biletów trzeba doliczyć niekiedy nocleg, transport i wyżywienie. Cena za festiwal dla jednej osoby może więc wynieść około 2 tysięcy złotych…

Open’er Festival 20218 x dron

 

Choć przy okazji konferencji na Audioriver, promotorzy zauważyli, że przez epidemię łatwiej zabookować zagranicznego artystę, dzieli nas wciąż różnica z sąsiadami, wynikająca z różnic kursu. Podając cenę w euro, taką jak dla wszystkich, artysta z zagranicy staje się wydatkiem ponad siły organizatorów.

Czy festiwale będą zmieniać formułę i zwrócą się ku lokalnym artystom? Z jednej strony, wzmocniłoby to pozycję naszych rodzimych DJ-ów i producentów względem gwiazd z zagranicy. Z drugiej promotorzy zauważyli z tego tytułu pewne niebezpieczeństwa.  Życzmy sobie wszyscy, aby to poszło w dobrą stronę.

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →