Ewakuacja Open’er Festival

fot. materiały prasowe
Festiwale News Wydarzenie
OPEN'ER

Taka sytuacja nie miała miejsca na polskim festiwalu muzycznym od kilku lat. Organizatorzy jednego z największych wydarzeń tego lata – Open'er Festival – z powodu fatalnej pogody przerwali wydarzenie na kolejne godziny.

Open’er Festival przestał grać – kataklizm storpedował program

Od kilku dni w Polsce panują tropikalne upały. Dziś około południa IMGW rozesłał alert RCB ostrzegający przed burzami z gradem i silnym porywistym wiatrem. Organizatorzy Open’era również na swoim profilu społecznościowym zamieścili informację o nadchodzących złych warunkach pogodowych.

Dziś przygotujcie ubrania na bardzo zmienną pogodę. Prognozowane są zarówno wysokie temperatury jak i opady deszczu i burze

– czytamy.

Około godziny 19:30 w piątek 1 lipca, trzeciego dnia festiwalu Open’er odbywającego się na lotnisku Gdynia-Kosakowo, organizatorzy podjęli decyzje w sprawie ewakuacji terenu festiwalu. Z relacji naszego korespondenta wynika, że nad kosakowskim lotniskiem rozpętała się ogromna ulewa z grzmotami.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„Bardzo prosimy o zachowanie spokoju i podążanie w kierunku wyjść” – wyświetlono komunikat na koncertowych ekranach.

Około godziny 19:45 na stronie festiwalu pojawił się komunikat:

Dziękujemy za sprawną ewakuację. Prosimy ją kontynuować. Planujemy wznowić festiwal w najszybszym możliwym czasie

– napisano.

Warunki atmosferyczne nieznacznie uspokoiły się godzinę później, w okolicach 21. Przestało padać, ale grzmoty nie ustawały, przez co przedłużała się przerwa. W tym czasie festiwalowiczom humor wciąż dopisywał, choć nie brakowało dramatycznych relacji z ucieczek przed żywiołem.

Dziękujemy za sprawną ewakuację. Po zakończeniu burzy i zapewnieniu bezpieczeństwa planujemy wznowienie festiwalu w dniu dzisiejszym

– napisali organizatorzy na profilu społecznościowym festiwalu o godzinie 21:30.

Tymczasem artyści na Beat Stage mieli soundcheck, co dawało nadzieje na rychły restart.

O godzinie 22:25, czyli 3 godziny po wszczęciu alarmu, organizatorzy Open’er Festival opublikowali informację o zakończeniu tymczasowej ewakuacji i wznowieniu wydarzenia:

Tymczasowa ewakuacja zakończona. Wznowienie festiwalu nastąpi o godzinie 22:30. Martin Garrix wystąpi o godzinie 2:00

– poinformowali.

Tłumy wróciły na festiwal z nadzieją, że zobaczą tej nocy długo wyczekiwaną gwiazdę wieczoru – Duę Lipę. Niestety, występ piątkowej headlinerki, a także Megan Thee Stallion oraz artystów ze sceny Tent Stage zostały odwołane.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy.

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →