Ewakuacja Open’er Festival

fot. materiały prasowe
Festiwale News Wydarzenie
OPEN'ER

Taka sytuacja nie miała miejsca na polskim festiwalu muzycznym od kilku lat. Organizatorzy jednego z największych wydarzeń tego lata – Open'er Festival – z powodu fatalnej pogody przerwali wydarzenie na kolejne godziny.

Open’er Festival przestał grać – kataklizm storpedował program

Od kilku dni w Polsce panują tropikalne upały. Dziś około południa IMGW rozesłał alert RCB ostrzegający przed burzami z gradem i silnym porywistym wiatrem. Organizatorzy Open’era również na swoim profilu społecznościowym zamieścili informację o nadchodzących złych warunkach pogodowych.

Dziś przygotujcie ubrania na bardzo zmienną pogodę. Prognozowane są zarówno wysokie temperatury jak i opady deszczu i burze

– czytamy.

Około godziny 19:30 w piątek 1 lipca, trzeciego dnia festiwalu Open’er odbywającego się na lotnisku Gdynia-Kosakowo, organizatorzy podjęli decyzje w sprawie ewakuacji terenu festiwalu. Z relacji naszego korespondenta wynika, że nad kosakowskim lotniskiem rozpętała się ogromna ulewa z grzmotami.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„Bardzo prosimy o zachowanie spokoju i podążanie w kierunku wyjść” – wyświetlono komunikat na koncertowych ekranach.

Około godziny 19:45 na stronie festiwalu pojawił się komunikat:

Dziękujemy za sprawną ewakuację. Prosimy ją kontynuować. Planujemy wznowić festiwal w najszybszym możliwym czasie

– napisano.

Warunki atmosferyczne nieznacznie uspokoiły się godzinę później, w okolicach 21. Przestało padać, ale grzmoty nie ustawały, przez co przedłużała się przerwa. W tym czasie festiwalowiczom humor wciąż dopisywał, choć nie brakowało dramatycznych relacji z ucieczek przed żywiołem.

Dziękujemy za sprawną ewakuację. Po zakończeniu burzy i zapewnieniu bezpieczeństwa planujemy wznowienie festiwalu w dniu dzisiejszym

– napisali organizatorzy na profilu społecznościowym festiwalu o godzinie 21:30.

Tymczasem artyści na Beat Stage mieli soundcheck, co dawało nadzieje na rychły restart.

O godzinie 22:25, czyli 3 godziny po wszczęciu alarmu, organizatorzy Open’er Festival opublikowali informację o zakończeniu tymczasowej ewakuacji i wznowieniu wydarzenia:

Tymczasowa ewakuacja zakończona. Wznowienie festiwalu nastąpi o godzinie 22:30. Martin Garrix wystąpi o godzinie 2:00

– poinformowali.

Tłumy wróciły na festiwal z nadzieją, że zobaczą tej nocy długo wyczekiwaną gwiazdę wieczoru – Duę Lipę. Niestety, występ piątkowej headlinerki, a także Megan Thee Stallion oraz artystów ze sceny Tent Stage zostały odwołane.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →