Skin On Skin bezpiecznie ewakuował się z rodziną z Sudanu

fot. Skin On Skin / Faecbook
News
skin on skin

Skin On Skin, australijski didżej i producent południowosudańskiego pochodzenia, odwołał swoje najbliżej zaplanowane występy z powodu "wyczerpującej psychicznie i fizycznie" ewakuacji ze stolicy ogarniętego wojną domową Sudanu - Chartumu.

Ucieczka przed wojną

15 kwietnia wybuchła bitwa o kontrolę nad Chartumem między dwiema przeciwstawnymi frakcjami: Siłami Szybkiego Wsparcia (RSF), grupą paramilitarną wcześniej obsługiwaną przez rząd Sudanu; oraz Sudańskie Siły Zbrojne (SAF), siły zbrojne Republiki Sudanu. Walki rozpoczęły się, gdy RSF rzekomo przejęło kontrolę nad portem lotniczym Chartum, kilkoma bazami wojskowymi i pałacem prezydenckim. Jak podaję Reuters, walki trwają pomimo tego, iż obie frakcje zgodziły się wielokrotne na zawieszenie broni. Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że około 100 000 osób uciekło z Sudanu do krajów sąsiednich, takich jak Sudan Południowy. W tym czasie Skin On Skin był w trakcie przerwy po pierwszej tak dużej w jego karierze trasie. Jak podaje Resident Advisor 16 marca artysta ogłosił, że po zaliczeniu dziesiątek występów w Europie, Ameryce Północnej i reszcie świata, artysta robi sobie wolne przed sezonem festiwalowym.

Skin on Skin | Boiler Room x AVA Festival 2022

W czwartek 4 maja Skin On Skin ogłosił na swoim Instagramie, że on i jego rodzina dotarli bezpiecznie do Sudanu Południowego i ze względu na wyczerpanie fizyczne i psychiczne nie będzie w stanie dotrzeć do Belgii, gdzie miał zagrać na wydarzeniu Horst Arts & Music.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ta podróż sama w sobie była ryzykowna i niebezpieczna. Jesteśmy w tej chwili wyczerpani psychicznie i fizycznie, ale na szczęście jesteśmy bezpieczni. Będę potrzebował trochę czasu w domu, co oznacza, że ​​nie będę w stanie jutro dotrzeć do Horst Arts & Music. Dziękuję Horst i wszystkim, doceniam was za zrozumienie – napisałPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →