Akai MPC X SE – oldschool na nowo

fot. AkaiProVideo / YouTube
Elektronika News Technologia
akai mpc x se

To jedna z najgłośniejszych premier tego roku na rynku instrumentów muzycznych. Firma Akai zaprezentowała nową, specjalną wersję swojej sztandarowej stacji roboczej MPC, która łączy w sobie oldscholowy dizajn z nowinkami.

„Najlepsza MPC-tka w historii”

To co się rzuca na pierwszy rzut oka to duży ekran ze współczesnym, kolorowym interfejsem, które oferuje świecące pady (ok to trochę cukierkowe co piszę, więc teraz konkrety) i oprogramowanie MPC Software 2.0, który łączy się z klasyczną obudową nawiązującą do legendarnych, wczesnych MPC-tek z epoki wczesnego DJ Shadowa. To co jednak zachwyca to moc jaka została umieszczona pod maską, co w obecnych realiach supremacji komputerowych DAW-ów czyni go samowystarczalnym instrumentem. Posiada czterordzeniowy procesor, 48 GB pamięci wewnętrzej, oraz 4 GB pamięci RAM dla sampli – oczywiście możesz go podłączyć do komputera (jest kompatybilny z oprogrmowaniem MPC Software 3.2., oraz jako zewnętrzy kontroler MIDI), choć w pakiecie dostajesz taki pakiet wtyczek, że możesz wygodnie pracować i tworzyć na nim sam m.in. Fabric XL, Stage Piano czy znany synth od Teenage EngeneringOPx4 FM i rzecz jasna multum sampli wysokiej jakości od takich producentów jak Capsun Audio, MVP Loops czy CR2 Records.

A poniżej promo:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

MPC X Special Edition | Akai Professional

Tradycyjnie nowa MPC-tka posiada również kieszeń na dysk SATA oraz wejście na karte SD. Z kolei z tyłu znajdziemy pokładowe CV/Gate umożliwiające kontrolę nad klasycznymy syntezatorami oraz modulami, , dwa wejścia liniowe TRS, wejście phono z preampem R IAA, 8 indywidualnych wyjść, wyjścia master, 2 x midi in 4 x midi out. W ciągu ostatnich kilku dni na YouTubie pojawia się pełno recenzji nowego sprzętu – sprawdźcie jak to się prezentuje:

MPC X Special Edition is Perfect for Trap Beats!

Akai MPC X SE – cena

Patrząc na oferty w polskich sklepach muzycznych, aktualnie najnowszy model MPC-tki jest dostępny w naszym kraju w okolicach 11 tysięcy złotych.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →