The Prodigy świętuje ćwierćwiecze „The Fat of the Land”

Fot. MTV.com
News
The Prodigy i 25 świeczek na urodzinowym torcie

The Prodigy ogłosił niespodziankę dla fanów z okazji 25-lecia swojego kultowego albumu.

The Prodigy i 25 świeczek na urodzinowym torcie

The Fat of the Land ukazał się w 1997 roku i został okrzyknięy gigantycznym sukcesem komercyjnym i artystycznym dla The Prodigy, który na zawsze odmienił karierę brytyjskiego zespołu. Teraz, 25 lat po premierze wydawnictwa, zespół zdecydował się wypuścić rocznicowe, specjalne wydanie swojej najlepszej płyty na winylu oraz wydać świeżutki remiks kultowego singla Firestarter.

Remiks przygotował Andy C (Andy Clarkeu), współzałożyciel RAM Records – pionierskiej wytwórni drum and bass. O jego dystrybucję zadba label XL. Wersję Brytyjczyka możecie posłuchać poniżej:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

The Prodigy – Firestarter (Andy C Remix)

Przypomnijmy, że w 2019 roku frontman The Prodigy, Keith Flint, zmarł w stosunkowo młodym wieku 49 lat. Zespół zdecydował się kontynuować karierę bez niego.

Fat of the Land – 25 lat kultowego albumu

The Fat of the Land był trzecim albumem zespołu i tym, który uczynił z tworzących go muzyków super znanymi artystami prezentującymi scenę elektroniczną. W tamtym czasie grupę stawiano na jednej półce z takimi wielkimi nazwami jak m.in. The Chemical Brothers i Fat Boy Slim.

Album sprzedał się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie, z czego 2,6 miliona w Stanach Zjednoczonych (tam krążek znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboard 200). Dwa single z płyty – Firestarter i Breathe – stały się hitami nr 1 w rodzinnym kraju grupy Anglii i były wówczas niezwykle często puszczane w MTV. Ostatnim albumem The Prodigy jest No Tourists z 2018 roku. Zespół przygotowuje się też do wydania nowej płyty, ale nie znamy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących tego wydawnictwa.  

The Prodigy, The Fat of the Land
Fot. Materiały promocyjne


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →