One+One – James Zabiela & Nic Fanciulli pres. World Tour + Album

News

"Interakcja dwóch lub więcej źródeł, której rezultatem jest coś więcej niż suma ich indywidualnych umiejętności" tak pokrótce zdefiniować można nowy projekt jakim jest ONE + ONE. W jego przygotowaniu i wykonaniu brać udział będzie dwóch najbardziej ekscytujących, utalentowanych i czczonych artystów ostatnimi czasy. Nic Fanciulli i James Zabiela, bo o nich mowa, połączyli swe siły by stworzyć projekt, który odbije się na kartach historii muzyki elektronicznej.

James Zabiela i Nic Fanciulli zawarli przyjaźń podczas swoich występów w Azji w 2005 roku. Ich rozumienie muzyki prezentowanej przez każdego z osobna zgrało się z faktem, iż odczuwają niesamowitą przyjemność z bawienia się brzmieniami i kombinowaniem z różnymi stylami.

Odtąd stali się nierozłączni. Przez cały 2006 rok JZ&NF experymentowali grając back2back, min. na imprezie noworocznej w rodzinnym mieście Nic’a – Maidstone, w Miami podczas Winter Music Conference oraz na Ibizie w Space na imprezach z cyklu We love..

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Entuzjastyczne przyjęcie i przychylne opinie ludzi zarówno bawiących się jak i ekipy z branży przypieczętowały fakt narodzenia się nowej inicjatywy, która miał nosić nazwę ONE + ONE.
 
Pomysł obejmuje światowe tournee, które swój początek ma mieć na WMC 2007 w MIAMI na dobrze znanej wszystkim klubowiczom 'Launch party’.

Podróż tej pary przez USA ze swoimi występami przypominać będzie tournee wielkich gwiazd rocka. Poruszać się bedą specjalnie na ten cel przygotowanym autobusem, co pozwoli im występować na całej długości i szerokości Stanów Zjednoczonych, grając do 5 razy w tygodniu!

Natępnie szykuje sie miesięcza podróż z występami po Wielkiej Brytanii, póżniej miesiąc w Azji i w Australii, kończąc na 3 miesiącach w Europie, podczas letniego sezonu na IBIZIE.

James i Nic będą grali back2back na każdej imprezie. Będzie to niesamowite show, podczas którego cd playery, gramofony i laptopy będą rozgrzane do czerwoności.

Niesamowity efekt w postaci warstwy muzycznej, powyginanych dźwieków, pokręconych bitów tych dwóch muzycznych osobowości połączony zostanie w jedną eksplodującą energią całość. W ofercie występów tej utalentowanej dwójki znajduje sie większośc krajów na świecie oraz, jak na razie, 9 potwierdzonych festiwali na 2007 rok.

Na dodatek duet podpisał umowę z wytwórnią MINISTRY OF SOUND RECORDINGS na unikalny album noszący nazwę One+One. Będzie to studyjny mix prezentujący dokonania tej  dwójki podczas ich występów. Zawierać będzie również produkcje uszykowane specjalnie na okoliczność tournee, ich wspólne produkcje, aranżacje utwórów już powstałych, oraz wszystkie niesamowite, odważne i smiałe efekty które ta dwójka wygeneruje.
Album będzie wydany równolegle ze światowym tournee.

James: „Nic i ja jesteśmy realtywnie młodymi dj’ami choć podróżujemy ze swoimi występami po całym świecie juz od kilku dobrych lat. Kiedy mieliśmy krótkie tournee po Australii i Azjii w zeszłym roku, zdecydowaliśmy, że o wiele zabawniej i przyjemniej niż jeżdżenie na grania samemu jest podróżowanie z kimś. Zawsze brakowało mi rąk do zrobienia w secie tego co na prawde bym chciał pokazać, teraz wreszcie będzie tyle ile trzeba. Będziemy używać Q2 Dual DJ, co pozwoli nam na odkrywanie nowych dźwieków i możliwości przy użyciu sampli FX na Laptopach no i oczywiście przy pomocy CD playerów.”

Nic
dodaje: „Oboje startowaliśmy z podobnymi muzycznymi korzeniami, a nasz styl ewoluował w indywidualnych kierunkach. Jeśli połączymi siły, będzie to z korzyścią dla każdego z osobna”

„Normalnie kiedy przygotowywałem album, panikowałem, czego nie mam jeszcze zrobionego, co jeszcze musze dokończyć. Teraz to coś zupełnie innego, zupełnie inny proces i to mi się podoba. James i ja uzupełniamy się nawzajem i pomagamy sobie, gdy jedna ze stron ma z czyms problem. Nie mogę się doczekać kiedy tournee ruszy”

Nieśmiały talent jakim na początkach swojej kariery był Nic, wyrósł na międzynarodową gwiazdę. Jest rezydentem w różnych miejscach na całym świecie, wliczając w to takie miejsca jak ClubClass w Londynie, Space-Miami, Space-Ibiza oraz wpsaniałe Il Muretto w Wenecji.

W produkcjach Nica jest coś ze współpracy z Andy Chatterley’em, mózgiem projektów takich jak Skylark czy Buick Project. Od 'Essential New Tune’ jakim było ‘That’s More Like It’ – 3 lata temu- do bardziej acidowych produkcji jak ‘Lucky Heather / Cat Out of the Bag’, Fanciulli ma za pasem szereg produkcji. Remixował  utwory takich gwiazd jak Kylie Minogue, Timo Maas, Tiefschwarz and Underworld i wiele innych. Jest również autorem niesamowicie ciepło przyjętego mixa dla Renaissance, który wypromował wiele dotychczas nienznaych artystów.

Saved Recordings to wytwórnia Nic’a w której skupia min. takich artystów jak Zoo Brazil, Paolo Mojo czy Audiofly.
Warto również wspomineć o nominacji do Grammy 2007 za remix Tiefschwarz /Tracey Thorn’s ‘Damage’ jako Buick Project.

Techniczny magik zakochany w sci-fi rodem z Gwiezdnych wojen JAMES ZABIELA grał niezliczoną ilość razy w różnych miejscach na całym świecie(niektórzy twierdzą że podróżował więcej niż sam Doctor Who). Występował zarówno na imprezach dla japońskich buisnessmenów na pokazie Pionnier’a jak i dla 60,000 tłumu w Ameryce Południowej nie wpsominając o tym co działo się w między czasie.

Początki jego kariery  to zwycięstwo w konkursie Dj’ów kiedy to Sasha przyjął młodego brytyjczyka w poczet dj’ów swojej agencji Excession. Od tego czasu kariera James’a nabrała tempa.

Uzbrojony w napakowany dźwiękami laptop, cd playery i inne pudełka i maszynki do syntezowania brzmień Zabiela stworzył swoje własne miejsce na klubowej scenie. Został rezydentem Space na Ibizie i stworzył kompilacje wydane na Renaissance jako ’The Utilities EP’ oraz ’Wierd Science’. Artyści tacy jak Sasha, Royksopp czy Depeche Mode zwracają sie do niego po remixy.

Remix Jamesa – Charlie May vs Sasha ‘Seal Clubbing’ okupował przez wiele tygodni miejsce numer jeden na chartach najlepiej sprzedających się tracków na Beatporcie czy Dj Download. W 2006 roku James został wybrany głosami publiczności jako ‘Best International DJ’ w Australian Dance Music Awards.

Więcej:

www.oneplusone.dj   
www.myspace.com/oneplusone

Miami Launch:

One+One with James Zabiela & Nic Fanciulli

Data: Piątek  23 Marzec 2007

Miejsce: The Fifth
1045 5th Street . Miami Beach
www.thefifth.com

UK Dates:

31st March – Ministry of Sound – London launch party for One+One
5th April – Sankeys – Manchester
7th April – Colours – Glasgow
8th April – High Tide Boat Party – Southampton (Day)
8th April – Club Class – Maidstone (Night)
20th April – Stealth – Nottingham
21st April – Shindig – Newcastle
27th April – Urban Guerilla – Sheffield
28th April – Circus – LiverpoolPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →