Óbó supportem polskich koncertów Sóley – ZAMÓW BILETY

Wydarzenie

Koncerty Sóley w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu otwierać będzie Óbó - projekt Ólafura Björna Ólafssona, muzyka znanego z występów z Sigur Rós czy Jónsim.

Miłośnik rowerowych wycieczek dookoła Reykjaviku, szkolny kolega Kjartana z Sigur Rós, równie dobrze czuje się za pianinem, perkusją czy przy mikrofonie. Óbó to po prostu kolejny niezwykły muzyczny talent z Wyspy Gejzerów. Podobnie jak Sóley, jest podopiecznym cenionej wytwórni Morr Music. Niedawno wydał swój debiutancki album „Innhverfi”, zbiór melancholijnych kompozycji inspirowanych w równej mierze nowym folkiem i postrockiem, co filmowymi soundtrackami oraz współczesną klasyką. Płyta wkrótce ukaże się w Polsce nakładem NoPaperRecords.
Ólafur sam ma zresztą na koncie doświadczenia w tworzeniu muzyki filmowej jako autor soundtracków do islandzkich produkcji „The Good Heart” i „Steypa”. W ostatnich latach muzyk zdobywał też sceniczne doświadczenie jako stały członek koncertowych składów Sigur Rós i Jonsiego. W Polsce Óbó zagra z zespołem – Ólafurowi towarzyszyć będą: wiolonczelistka Kristín Thora Haraldsdottir oraz gitarzysta Róbert Sturla Reynisson, znany ze współpracy z múm.
Tego niezwykłego składu u boku Sóley posłuchać będziemy mogli aż czterokrotnie: – 21 maja w warszawskim Basenie, dzień później w Rialto w Katowicach, 23 maja w poznańskim klubie Eskulap, a na koniec – 24 maja w Eterze we Wrocławiu.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →