Pop, hip-hop i muzyka alternatywna. Jacek Kurski szykuje nowy festiwal w Kielcach

News

"Spotkanie dwóch światów, muzyki alternatywnej z tą mainstreamową" - prezes TVP i prezydent Kielc zapowiedzieli prace nad nowym formatem koncertowym, który z czasem powinien stać się festiwalem.

Po fiasku tegorocznej współpracy Telewizji Publicznej z miastem Opole, Jacek Kurski przerzuca swoje siły do Kielc, gdzie wraz z prezydentem zapowiedzieli prace nad nową cykliczną imprezą. Nie ma to być konkurencja czy zamiennik festiwalu w Opolu, tylko zupełnie nowy format imprezy.
Prezes TVP zapowiedział „spotkanie dwóch światów, muzyki alternatywnej z tą mainstreamową” i ujście dla artystów, którzy na serwisach społecznościowych czy YouTube zyskują miliony odsłon, a nie widać ich w telewizji. O kogo chodzi? Nie chciał tego zdradzić, ale chodzi o zarówno mainstreamowych artystów, jaki i tych z zakresu hip-hopu i nowych brzmień.
Prace nad koncertami z nowej serii w Amfiteatrze Kadzielna ruszyły, możliwe, że pierwszy z nich odbędzie się jeszcze w tym roku. Pełna edycja jest jednak planowa przez TVP na 2018 rok.

Zdjęcie główne: Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach, fot. Krzysztof Pęczalski

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →