Nie żyje Wojciech Krawczyk, uznany DJ oraz wokalista zespołu Homomilitia

News
Nie żyje Wojciech Krawczyk, znany DJ oraz wokalista zespołu Homomilitia

Jak się okazało, muzyk był zakażony koronawirusem.

Wojciech Krawczyk – odeszła legenda

Lider legendarnego składu anarchistyczno-punkowego Homomilitia, Wojtek Krawczyk, zmarł 20 marca po dwóch tygodniach walki z COVID-19.

O śmierci muzyka poinformowali jego przyjaciele z zespołu.

Dziś rano odszedł współtwórca i wokalista zespołu. Nie wiem co mam napisać ….. Wojti brachu zaśpiewaj i zagraj im tam, żeby cię zapamiętali jak tutaj! FAKJU WSZYSTKO!” – napisali członkowi Homomilitia.

Grupa Homomilita rozpoczęła swoją karierę jeszcze w latach 90. Nazywana była od lat prawdziwą legendą łódzkiej sceny alternatywnej. Jako jedni z pierwszych w Polsce poruszali w swoich tekstach tematy homofobii, rasizmu, globalizmu czy radykalnego feminizmu. Wiadomość o tym, że Krawczyk nie żyje wstrząsnęła mnóstwem słuchaczy oraz niemal całym środowiskiem muzycznym.

Wojciech Krawczyk – od punka do DJa

Popularny „Wojtas” był nie tylko starym punkowcem, ale również wziętym DJem (jego ksywa brzmiała HC DJ), który upodobał sobie szczególnie oldschoolowe brzmienia. Często śmiał się, że tylko on może grać hard house’y we Wrocławiu – mieście, z którym był mocno związany. Krawczyk dał się również poznać, jako organizator koncertów i wydawca zina Ferment. Na swoich występach często podkreślał, że bycie gejem nie jest powodem do wstydu (sam był homoseksualistą) i że to, co jest nienormalne, to nietolerancja.

 

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.