Nie tylko VTSS i Charlotte. 6 didżejek, które narobią zamieszania w świecie techno

materiały prasowe
Artykuł News

Poniżej prezentujemy Wam naszą subiektywną listę mniej znanych artystek sceny techno, o których w nadchodzącym 2022 roku będzie głośno. Zdajemy sobie sprawę, że świetnych didżejek i producentek reprezentujących gatunek jest zdecydowanie więcej, dlatego prosimy Was, abyście w komentarzach zaproponowali swoje typy.

1. Black Lotus

Artystyczna dusza i wschodząca gwiazda sceny techno. Od 2018 regularnie wydaje EP-ki we FLASH Recordings. Aktualnie współpracuje z takimi artystami jak Dustin Zahn czy Temudo, a niebawem ukażą się jej remixy dla Roberta Henke i Second State. Ponadto artystka jest założycielką oficyn Luminal rec. oraz 27. W tej pierwszej wydaje mini-albumy prezentujące szeroką gamę głębokich, hipnotycznych i technicznych brzmień. W drugiej promuje wydawnictwa młodych, nieznanych producentów sceny eksperymentalnej. W 2021 roku podpisała kontrakt z londyńską agencją Primary Talent International, do której należą tak popularne kapele jak The Cure. Pomimo pandemii poza lokalnymi występami w HÖR czy jej domowym klubie KitKat, w tym roku Black Lotus sporo grała po świecie – często można było ją usłyszeć na Półwyspie Iberyjskim, a nie tak dawno wróciła z trasy po Indiach. Nowy rok zapowiada się dla niej wyśmienicie – artystka wystąpi w londyńskim fabric, holenderskim ADE oraz na festiwalu Aquasella.

2. Sara Landry

Odkrycie roku. Teksańska producentka w ciągu ostatnich kilku miesięcy stała się czołową reprezentantką RAW Agency. Artystka od lat rozwijała amerykańską industrialną scenę techno – poza występami w swoim rodzinnym mieście Austin oraz okolicznych stanach grała na największych festiwalach w USA jak Coachella, Red Rocks, Seismic czy Brooklyn Mirage. Wieść o potencjale Sary Landry w Europie rozniosła się błyskawicznie zaraz po wydanym na składance RAW Summer Hits vol. 2 kawałku Skate oraz jej ostatnich kapitalnych występach we Francji. Producentka i didżejka w swoich setach prezentuje selekcję dynamicznych, mocnych i zaskakujących numerów, które zachwycą każdego fana szybkiego techno. Kiedy piszę ten artykuł, artystka jest na fali po wydanej EP-ce dla Possession. W nowym roku będzie o niej tylko głośniej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

3. Aida Arko

Pochodząca z Wiednia młoda didżejka i producentka ma za sobą udany rok. Jej EP-ki pełne szybkich i agresywnych kawałków były wypuszczane między innymi nakładem tak uznanych wytwórni muzyki klubowej jak Soma czy Suara. Na ten moment wieść o jej talencie na scenie za bardzo nie wyszła poza Austrię oraz sąsiadujące Czechy, ale jestem przekonany, że w nadchodzącym roku będziemy ją mogli usłyszeć w popularnych miejscówkach na Zachodzie oraz u nas w kraju.

4. u.r. trax

Po raz pierwszy o francuskiej artystce Ines Boullant zrobiło się głośno w kwietniu 2020, po premierze jej hitu Folge Mir. Utwór ze składanki KAOS, czyli oficyny Hectora Oaksa, wylądował wraz z wideoklipem na kanale HATE, gdzie został bardzo ciepło przyjęty przez środowisko. Możemy być zgodni, że gdyby nie pandemia, to u.r.trax grałaby regularnie. Pod koniec 2021 artystka wydała EP-kę U R TRA​$​H dla Lobster Theremin, gdzie potwierdziła swoją wysoką formę. Ostatni utwór z wydawnictwa zremiksował jej norweski kolega MRD, który w mojej opinii jest jednym z największych objawień ostatnich lat na scenie techno. Czekamy na więcej!

5. Adiel

W swoich setach włoska didżejka i producentka Adiel często żongluje między gatunkami – nawet jeśli są w nich jakieś minimalistyczne elementy, to po chwili dostajemy kolejną paletę przeróżnych dźwięków. Jej sety zadowolą techno purystów tak samo jak i miłośników psytrance’u. Latem wystąpiła u boku Francois X na serbskim EXIT Festivalu. Niech Was nie zmyli jej jedyne wydawnictwo z 2021 – spokojna i wyważona EP-ka Method niewiele oddaje z jej potencjału. Jeśli Adiel przeniesie na swoje kolejne wydawnictwa choć trochę więcej energii, emocji, różnorodności i wariacji, jakie prezentuje w swoich setach, to będziemy się bardzo cieszyć!

6. UNIIQU3

A teraz propozycja z pogranicza gatunków. UNIIQU3 to prężnie działająca didżejka i producentka z New Jersey. Od lat kształtuje swój własny styl i zaciera różnice między muzyką basową, a klasycznymi formami muzyki klubowej. Jej singiel Microdosing został wyróżniony przez Resident Advisor – znalazł się w zestawieniu najlepszych utworów 2021. Wobec obecnych trendów w muzyce popularnej myślę, że jej twórczość będzie sporą inspiracją dla innych. W przyszłym roku jej kawałki czy to w oryginale, czy zmodyfikowane (np. pod składankę RAW Summer Hits) z pewnością nie raz będą się pojawiać w setach. Artystka w tym roku gościła na krakowskim Unsoundzie, ale równie dobrze mogłaby wystąpić na innych polskich festiwalach w 2022 takich jak OFF czy Tauron. Czekamy!

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →