Miller Fresh pres. SILICONE SOUL!! 25.02@SQ Klub

News

Craig Morrison i Greame Reedie, którzy tworzą Silicone Soul, są znani zarówno jako szanowany team DJski, jak i z ich wzajemnego uzupełniania się i produkcji deepowej, emocjonalnej muzyki house. Minęło 5 lat od kiedy podbili świat niesamowitym hołdem dla Curtisa Mayfielda, jakim jest "Right On!", który to kawałek zdecydowanie zasługuje na miano klasyka i wyniósł chłopców z Silicone Soul na listy przebojów zarówno Wielkiej Brytanii jak i całego świata. Już w sobotę 25 lutego będą mieli okazję podbic serca poznańskich klubowiczy swoim wystepem w SQ Klub.

Jak wspomina Craig „’Right On!’ zostało świetnie przyjęte i wzięło nas to trochę z zaskoczenia… ponieważ jeżeli chodzi o muzykę to nie wierzymy w kompromisy i zamiast starać się tworzyć kawałki na kształt ’Right On!’, postanowiliśmy dać sobie trochę czasu, poszukać własnych brzmień, zagrać razem w studio i zobaczcie sami co z tego wyszło – zresztą zawsze pracowaliśmy w ten sposób”.

Od tamtej pory wydali drugi album, „Staring Into Space”, i pracowali bez przerwy. Od DJowania na całym świecie, przez rezydentury w Darkroom Dubs (Glasgow) i La Terrrazza (Barcelona), do tworzenia remiksów i składania nowego studia w celu wypracowania brzmienia Silicone Sound.


„Czerpiemy z wielu różnych styli muzycznych”, mówi Craig, „od charakteru Jamaican Dance Hall z lat ’70tych i jego reprezentantów takich jak: Lee Perry, Gregory Isaacs, King Tubby czy Augustus Pablo, przez funk, soul i disco, których przedstawicielami są: Curtis Mayfield, Isaac Hayes, The Temptations, Sly & The Family Stone, aż do brzmień Wild Pitch – DJ Pierre, Felix Da Housecat, czy też klasycznego brzmienia Chicago – Basic Channel… mógłbym tak w nieskończoność”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy


Chociaż wymieniają punk i rock n’ roll jako ich wczesne inspiracje, w tym takie zespoły jak The Stooges, MC5, Hendrix, The Stones, The Clash i Primal Scream z ich rodzinnego Glasgow, zwrócili się w kierunku brzmień house dzięki Slam na początku lat ’90tych i już od ich wczesnych wydań w wytwórni Soma dopracowywali swój niepowtarzalny deepowy charakter.


Ich debiutancki album „A Soul Thing” został nagłośniony przez krytyków zaraz po wydaniu w marcu 2000 i uczynił z Silicone Soul jednych z najwybitniejszych i najbardziej popularnych artystów Somy. Od tamtego czasu album „Staring Into Space” przeniósł ich muzykę w nowy wymiar, łącząc grę instrumentalną i wokale. Ich najnowsza składanka Darkroom Dubs Volume 1 jest natomiast wypełniona perłami z ich własnej wytwórni 12-calowych krążków.


Jak mówi Craig „Nasze brzmienie jest bardziej rozwinięte i spójne na naszym najnowszym albumie i choć nie mamy ustalonych koncepcji przed wejściem do studia, to staraliśmy się stworzyć album z muzyką z płynącymi przez niego brzmieniami i charakterem, a nie po prostu 'house’owy’ album.”


Płynący house, ciasno ułożone beaty są ich znakiem rozpoznawczym. Te uniwersalne cechy ich brzmienia są nasycone hipnotycznymi dubbowymi dźwiękami, charakteryzują się muzykalnością i wypływającym ponad brzmienia sensem.


Zagrają:


SILICONE SOUL [soma / uk]
FRESH [sfinks / sopot]
PATRYK HAGAL [sq klub / soundrevolt.com / pzn]


chillout:
MARGIN [novi players / pzn]
BENDA [novi players / pzn]


wizualizacje: CHARLIE


START 22:00
Bilety: Przedsprzedaż: do 21.02 – 20 zł, od 22.02 – 25 zł (sklep Mayer – ul. Szkolna 17, sklep Plays – ul. Niedziałkowskiego 2, e24 – Stary Browar – ul. Półwiejska 42)
w dniu imprezy 30 zł, karty klubowe: 20 złPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →