Massive Attack odkrywają tajemnice na „Protected”

News

Massive Attack wydaje "Protected" - wyjątkową płytę zawierającą utwory, z których grupa czerpała swoje muzyczne inspieracje.

Brytyjska grupa Massive Attack powstała pod koniec lat ’80. Uznawana jest za jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych składów jeśli chodzi o nurt w muzyce elektronicznej jakim jest trip hop. Początki grupy były ściśle związane z Soundsystemem o nazwie Wild Bunch działającym w Bristolu w późnych latach ’80. W jego skład wchodziło wielu członków, prezentujących różne gatunki muzyczne – od downtempo, przez soul, reagge, dub, aż po rock czy też hip-hop. To właśnie to zróżnicowanie sprawiło, że muzyka Massive Attack przez ostatnie kilkanaście lat była niepowtarzalna i wyjątkowa.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Debiutancki album grupy, „Blue Lines” z 1991 roku, okazał się wielkim sukcesem, dzięki czemu marka Massive Attack zyskała międzynarodową renomę. Kolejne płyty takie jak „Protection”, „Mezzanine” oraz „100th Window” umocniły tylko pozycję brytyjskiego zespołu na rynku muzycznym.

 

17 lutego 2009 roku na sklepowych półkach pojawi się niespotykana kompilacja zawierająca muzyczne inspiracje tej popularnej grupy. „Protected” to 12 utworów, których sample Massive Attack używali do realizacji własnych nagrań na przestrzeni lat. Znajdziemy tu inspiracje takimi artystami jak James Brown, Isaac Hayes czy Wally Badarou. Niektórych utworów z płyty „Protected” możecie posłuchać już teraz TUTAJ

 

 

01. Wally Badarou – Mambo
02. Lowrell – Mellow Mellow
03. William De Vaughn – Be Thankful For What You’ve Got
04. Al Green – I’m Glad You’re Mine
05. James Brown – Never Can Say Goodbye
06. Isaac Hayes – Ike’s Mood
07. Billy Cobham – Stratus
08. Lewin Bones Lock – Five Man Army Dub
09. John Holt – Man Next Door
10. The Blackbyrds – Rock Creek Park
11. Pieces Of A Dream – It’s Time For Love
12. Rufus & Chaka Khan – Any Love

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →