Muzyczny smartfon od… Marshalla!

Lifestyle

Legendarny producent wzmacniaczy postanowił wkroczyć na rynek smartfonów z modelem London, którego głównym przeznaczeniem jest oczywiście odtwarzanie muzyki.

Logo marki Marshall, którym sygnowane są głównie hi-endowe wzmacniacze, to jedna z ikon muzyki rockowej. Sprzęt tej firmy od lat towarzyszy najsławniejszym zespołom. W ofercie Marshalla znajdują się również gadżety dla fanów, m.in. lodówki stylizowane na kultowe wzmacniacze i słuchawki, ale chyba nikt się nie spodziewał, że firma wyprodukuje też smartfona!
Zaprezentowany właśnie smartfon London to owoc współpracy Marshalla i fińskiej firmy Creoir. Jak łatwo się domyślić, głównym przeznaczeniem telefonu jest odtwarzanie muzyki, której wysoką jakość brzmienia ma zapewnić procesor DSP firmy Wolfson. London posiada dwa wyjścia jack 3,5mm, dwa głośniki stereo, dwa mikrofony oraz pozłacane pokrętło (!) regulacji głośności. Podzespoły zamknięto w obudowę pokrytą tym samym materiałem, co wzmacniacze Marshalla.
Jeśli już o podzespołach mowa, to nie są one najnowocześniejszym osiągnięciem smartfonowej techniki – procesor Qualcomm Snapdragon 410, 2 GB RAM, 16 GB wbudowanej pamięci na dane, ekran o przekątnej 4,7 cala i dwa aparaty o rozdzielczości 8MP i 2MP. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 5.0.2.
Cenę smartfona London ustalono na ponad 2200 zł. Przedsprzedaż już ruszyła, a pierwsi klienci otrzymają sprzęt 17 sierpnia.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →