Polska scena psytrance mocna jak nigdy

News

Rosnąca popularność muzyki psytrance i wydarzeń z nią związanych niesie ze sobą wzrost oczekiwań zarówno fanów, jak i artystów. By im sprostać, powstała pierwsza polska agencja bookingowo-eventowa - Mandala Bookings.

Po cichych latach na scenie psytrance znów zaczyna się sporo dziać. Pomorska Medulla Obloganta, Powrót do Źródła w Poznaniu, Egodrop w Krakowie, na Śląsku Deepersense, Psycho Infinity czy Moontrip w Lublinie to kilka z licznych ekip, które promują tę muzykę w naszym kraju. Założenie agencji bookingowej jest odpowiedzią jej pomysłodawców na rosnące zainteresowanie sceną psychedelic w Polsce i za granicą.
Imprezy psytrance robione są przez ludzi dla ludzi, chcemy, żeby wszyscy uczestnicy czuli się dobrze. Myśle też, że ludzi napędza trochę to, że wszyscy się znamy i tworzymy taką jedną wielką, ale i dziwną rodzinę – mówi Aneta Jońska (JOT), współzałożycielka Mandala Bookings. Plusem popularyzacji gatunku jest z pewnością to, że imprezy coraz częściej są wyprzedawane, a frekwencja na festiwalach zwiększa się z roku na rok. Każda impreza to full na parkiecie i w klubie, jeśli chodzi o wyprzedawanie eventów w Polsce, prym wiedzie krakowski Egodrop, który potrzebuje zaledwie 2-3 dni na wyprzedanie całej puli biletów, a jest ona naprawdę spora. Goadupa Festival w Bieszczadach, rownież budowany przez więkoszość ekipy Egodropa, także w ubiegłym roku był wyprzedany. Ostatnio na Szpitalnej o północy skołczyly się bilety na Deepersense, a kilka miesięcy temu musieliśmy podczas Moontripa przecinać opaski na pół, bo nie spodziewaliśmy się aż tylu ludzi. Takich przypadków mamy coraz więcej – tłumaczy pomysłodawczyni agencji. Dzięki temu promotorów stać na bardziej wymagające bookingi oraz na wynagradzanie ludzi zaangażowanych w liczne projekty.
Założyciele Mandala Bookings dostrzegają w tym również ciemniejsze strony – ludzi, którzy niezwiązani ze sceną psychedelic, próbują ubić na niej interes, nie szanując artystów, zalegając z należnościami za występy i zaniżając znacznie stawki DJ-ów.
Do projektu Mandala Bookings zostali zaproszeni artyści, którzy wyraźnie odcisnęli piętno na polskiej scenie psytrance i przyczynili się do jej rozwoju. Założycielom agencji przyświeca znany wszystkim agencjom cel – mają zamiar bronić praw artystów i sprawić, by poczuli się docenieni. Są to zarówno producenci, DJe jak i dekoratorzy. Co więcej, można także zabookować ludzi, którzy zajmują się profesjonalnie nagłaśnianiem imprez, dysponują własnymi soundsystemami oraz chaishopy, które są nieodłącznym elementem imprez z muzyką psytrance. Każdy z nich, dzięki swojej pracy tworzy oryginalny element, który wspólnie zgrywa się w jedną, oryginalną całość – takie właśnie odzwierciedlenie w rzeczywistości ma nazwa ekipy Mandala.
Skład:
ELF /Stropharia Cubensis Community/
MEFF /Egodrop, GoaDupa Festival/
HAVAYA /3D Vision, Egodrop, Goadupa Festival/
DAMON /Chillumafia, MAE/
VORTEX VISUAL DIVISION /Egodrop, Goadupa Festival, Breslau Techno/
YAOS /Magowie Psychodelicznej Nuty/
DOMINORR /Magowie Psychodelicznej Nuty/
CRAWFISHER /Quantum Digits Rec./
JOT /Enterrec., Moontrip/
Założyciele zapewniają, że to jeszcze nie wszystko – trwają rozmowy z zagranicznymi artystami, którzy uwielbiają vibe na polskich imprezach i będą chcieli promować ich projekt za granicą a także z wieloma innymi polskimi artystami. Trzymamy kciuki!
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →