Łódzki DOM zawiesza działalność

fot. DOM / Facebook
News
dom

Niestety, kolejna świetna miejscówka na mapie Polski jest zmuszona tymczasowo zawiesić swoją działalność.

DOM nie mówi ostatniego słowa

Po 11 latach prężnej i bogatej działalności znany łódzki klub DOM zmuszony jest do tymczasowego zamknięcia. Przedstawiciele łódzkiego DOM-u poinformowali, że ze względu na przebudowę kompleksu OFF Piotrkowskiej, gdzie znajduje się klub, są zmuszeni do zawieszenia działalności.

W związku z setkami pytań, pogłosek i plotek – TAK, chcieliśmy potwierdzić, że z końcem roku zawieszamy naszą działalność w dobrze znanym Wam miejscu na OFF Piotrkowska. Przestrzeń, która przez 11 lat była waszym/naszym DOM-em zmienia się. Planowana rozbudowa, przebudowa kompleksu zmusza nas do wyprowadzki z dawnych magazynów fabryki Franciszka Ramischa. Nie oznacza to, że odpowiedzialna za klub DOM, Spółdzielnia Socjalna „Ogniwo” kończy swoją działalność! Czas pokaże, czy możliwa jest koegzystencja undergroundowego klubu, biur, sklepów i restauracji – tak jak dzieje się to w wielu miejscach na świecie

– czytamy.

Zobacz także: Drzwi Zwane Koniem kończą działalność w dotychczasowym miejscu

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na przykładzie całkiem niedawno powstałego katowickiego klubu CEL widać, że takie rozwiązanie jest możliwe. Na szczęście sytuacja ta nie oznacza zakończenia działalności projektu, zarówno klubu DOM, jak i Ogniwa. Przedstawiciele zapowiadają, że na wiosnę otworzą ogródki działkowe w tym samym miejscu co zwykle.

Oczywiście nie rezygnujemy z naszej działalności klubowej. Współtworzymy kulturę Łodzi. Wam, nam, naszemu miastu niezbędne jest miejsce takie jak DOM. Już od kwietnia zapraszamy do naszego ogródka na OFFie. Nie zaprzestajemy innych aktywności. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, mamy pomysły, plany na kolejne wieczory, noce i dni. O tym, co się z nami dzieje będziemy informować na bieżąco. Liczymy na wasze wsparcie i kontakt. Spotkamy się już wkrótce!

– napisali przedstawiciele DOM-u na Facebooku.

DOM – centralna miejscówka Łodzi

DOM był jedną z pierwszych inicjatyw rodzącego się centrum kulturalnego OFF Piotrkowska w Łodzi. Założycielami klubu była Spółdzielna Socialna „Ogniwo” pod egidą jednego z pierwszych łódzkich didżejów Rebusa, czyli Jakuba Szczecińskiego, oraz pięciu lokalnych muzyków i aktora: Wiktora Skoka, lidera grupy Jude, artysty audiowizualnego, aktywisty sceny i didżeja; Kuby Wandachowicza z zespołów Cool Kids of Death, Tryp i NOT; Roberta Tuty (NOT, grupy Agressiva 69 i Tryp); Marcina Byczewskiego vel Eddie Rebel oraz aktora i showmana Witolda Munnicha, muzyka bandu X. Operatywność zespołu złożonego z liderów łódzkiego undergroundu zrodziła punkt koncentrujący bogactwo wątków oraz pomysłów. Zainaugurowany w 2011 klub, mieszczący się w dawnej hali magazynowej Fabryki Ramischa, w krótkim czasie stał się czymś o wiele większym niż zwykłe tego typu miejsce. Przestrzeń ta łączyła funkcje centrum kulturowego oraz baru z kontuarem i konsumpcją. Miejscówka ta była świetnym inkubatorem lokalnych sztuk interdyscyplinarnych, nie wspominając już o szerokim rozstrzale gatunkowym – poza licznymi imprezami z muzyką klubową – techno, house, drum’n’bass, występowały tu również rozmaite kapele punkowe i metalowe. W DOM-u odbywał się m.in. dobrze przyjęty festiwal Domoffon.

Tsvey at DOMOFFON Festiwal, Łódź, Poland 02/09/2017Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →