Raport Pirate: większość didżejów nie gra tego, czego naprawdę słucha na co dzień

fot. Anton Shuvalov / Unsplash
Kultura Lifestyle News
Raport Pirate: większość didżejów nie gra tego, czego naprawdę słucha na co dzień

Jesteś didżejem lub producentem i czasami zastanawiasz się, czy coś jest z Tobą nie tak, bo nie słuchasz na co dzień gatunku, który grasz lub tworzysz? Nie jesteś sam. Pirate, brytyjska fundacja na rzecz clubbingu, przedstawiła na swojej stronie wyniki przeprowadzonej ankiety, w której przepytała 260 didżejów z Wielkiej Brytanii m.in. o ich gusta muzyczne. Wyniki są wyraźne.

Szerokie horyzonty

Pracując z danymi z podsumowania Spotify na koniec roku, czyli Spotify Wrapped, fundacja Pirate zapytała 260 didżejów z całej Wielkiej Brytanii o ich rezultaty ze Spotify z 2022 roku, by porównać je z gatunkiem muzyki, który zwykle grają podczas występów. Wyniki pokazują, że 65% didżejów nie gra swoich ulubionych utworów za deckami. Zachowując anonimowość wyników, ankieta wykazała, że jeden z ​​badanych didżejów techno w kończącym się roku najczęściej słuchał The Who, podczas gdy przedstawiciel sceny jungle odtwarzał najczęściej muzykę Lany Del Rey. Z kolei jeden z DJ-ów house zdał sobie sprawę, że najczęściej słuchanym gatunkiem przez niego w ostatnich 12 miesiącach był afro-pop.

The Who – Won’t Get Fooled Again (Shepperton Studios / 1978)

Badanie wykazało również, że 63% didżejów twierdzi, że ich gust muzyczny zmienia się wraz z otoczeniem, a 60% ankietowanych uznało, że poza streamingiem znajduje nową muzykę dzięki znajomym.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Każdego ranka budzę się, słuchając shoegaze/dream pop. W ciągu dnia słucham delikatnych płyt akustycznych lub jazzowych i włączam lokalną stację. Nocą słucham mocnej, lirycznie muzyki (Nick Cave, Kae Tempest itp.) lub w pełni emocjonalnej elektroniki (Burial, Ross From Friends itp.). W klubach to głównie UK garage i basowe rzeczy z dziwnym hiperpopowym bangerem

– powiedział jeden z didżejów basowych.

Nick Cave & The Bad Seeds – I Need You

Zobacz także: Wyjątkowy koncert Ryuichi Sakamoto

Większość didżejów korzysta nie tylko z usługi przesyłania strumieniowego Spotify – 75% z ankietowanych stwierdziło, że znajduje nową muzykę w setach didżejskich, a wielu z nich chwali SoundClouda.

Głównie używam SoundClouda do znajdowania nowej muzyki, sekcja powiązanych utworów jest świetna. Mają też sekcję Stacje, która generuje listę utworów na podstawie tego, czego słuchałeś

– przyznał jeden z ankietowanych.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →