LCD Soundsystem wyjawili, czyją muzyką inspirowali się w swojej twórczości

fot. via http://sonicpr.co.uk/
News
LCD Soundsystem

W nowym wywiadzie dla MusicRadar, basista LCD Soundsystem Tyler Pope otworzył się na temat pierwszych inspiracji zespołu oraz pracy nad solowym projektem.

LCD Soundsystem. Muzyka zainspirowana Daft Punk

Tyler Pope ujawnił w ostatnim wywiadzie, że muzyka elektroniczna, z której LCD Soundsystem w swoich nagraniach czerpie garściami pochodzi od zamiłowania wcześniejszymi pracami Daft Punk. Z ukłonem w stronę wydanego w 1997 roku debiutanckiego albumu Daft Punk Homework, Pope mówił o wpływach stojących za najwcześniejszymi utworami LCD Soundystem.

LCD Soundsystem
fot. via http://sonicpr.co.uk/

Album Homework jest rewolucyjnym krążkiem przynoszącym wiele zmian do świata muzyki. Daft Punk dostarczyli przepiękne klasyczne brzmienia House’u i Techno lat 90′ z kultowymi syntazatorami TB303 i TR909 Rolanda na czele. Nie zabrakło tutaj także ukłonu do osób będących inspiracją dla francuzów. Usłyszymy o nich w utworze Teachers, gdzie wymieniają takich artystów jak Dr.Dre, Armand van Helden, Jeff Millis, Roy Davis czy późniejszych współpracowników jak Romanthony czy Todd Edwards.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Unikalne nagranie ze wczesnego występu Daft Punk trafiło na YouTube

Pope mówił również o wpływie jaki Daft Punk miał na LCD Soundsystem, tworząc hity jak Daft Punk Is Playing At My House, napędzając inspirację stojącą za najwcześniejszymi utworami zespołu.

Wiem, że chłopaki z Daft Punk też byli w zespołach zanim zaczęli tworzyć muzykę elektroniczną. Być może ten ich duch na przecięciu DJ-owania z graniem w prawdziwym zespole muzycznym przełożył się także na nas. Kiedy wszyscy przenieśliśmy się do Nowego Jorku stawialiśmy na punkową wizję zespołu. Bawiliśmy sie robiąc koncerty w tym klimacie, pozostając możliwie otwartym na inne brzmienia. Zaczęliśmy słuchać funku, soulu i muzyce bardziej opartej na groove. To doprowadziło do kontaktu z pierwszą house’owa płytą, która nam się spodobała. Daft Punk i ich Homework zmienili nasze życie

– Tyler Pope

Daft Punk – Homework

W niedawnym wywiadzie dla MusicRadar, Pope otworzył się również na temat nowego, solowego rozdziału w jego karierze. Wyznaje, iż z ostatnią trasą z LCD Soundsystem i rozstaniu się po pożegnalnym koncercie w Madison Square Garden poczuł, że najwyższa pora zacząć tworzyć muzykę na własny rachunek. Pierwsze solowe wydawnictwo ma się ukazać w tym roku.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →