LCD Soundsystem wydali pierwszy od pięciu lat singiel. Słuchamy „New Body Rhumba”

fot. Rolling Stone UK
News

Nowy utwór LCD Soundsystem trafi na ścieżkę dźwiękową netflixowej produkcji White Noise.

LCD Soundsystem i biały szum

W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się o tym, że pierwszy od pięciu lat nowy utwór LCD Soundsystem znajdzie się na ścieżce dźwiękowej do netflixowego filmu White Noise, nadchodzącej adaptacji powieści Dona DeLillo, którą wyreżyseruje Noah Baumbach. Lider LCD Soundsystem, James Murphy, jest autorem muzyki do dwóch poprzednich filmów Baumbacha, Greenberg i While We’re Young. Choć nie ma on udziału w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do White Noise – ten zaszczyt przypadł Danny’emu Elfmanowi – to jednak jego nowa piosenka New Body Rhumba jest w niej obecna. Według wczesnych zapowiedzi z festiwalu w Wenecji utwór ten udźwiękawia „numer muzyczny z udziałem całej obsady”, a pojawia się pod koniec filmu.

LCD Soundsystem – New Body Rhumba (from the film White Noise)

Współczesna amerykańska rodzina

White Noise będzie tegorocznym filmem otwierającym Festiwale Filmowe w Wenecji i Nowym Jorku. Obraz jest adaptacją powieści Dona DeLillo o tym samym tytule i opowiada historię współczesnej amerykańskiej rodziny próbującej uporać się z przyziemnymi konfliktami życia codziennego. W filmie występują nominowani do Oscara Adam Driver (BlacKkKlansman i Historia małżeńska), Greta Gerwig (Lady Bird i Małe kobietki) oraz Don Cheadle (Hotel Rwanda). Reżyser filmu, Noah Baumbach, był nominowany do Oscara za produkcje Kałamarnica i wieloryb oraz Historia małżeńska. White Noise trafi do kin 25 listopada, a w ofercie Netflixa pojawi się 30 grudnia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

White Noise – Official Teaser

Mimo braku nowego, większego materiału, LCD Soundsystem pozostają aktywni w ostatnich miesiącach. Tylko w tym roku odbyli rezydenturę w San Francisco, Oakland, Londynie, Filadelfii i Bostonie, w ramach serii minikoncertów z okazji 20-lecia istnienia zespołu.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →