Gavilán Rayna Russom z LCD Soundsystem wydaje album

120

Gavilán Rayna Russom, znana przede wszystkim z gry na syntezatorach w amerykańskim zespole LCD Soundsystem, powołała do życia niezależną wytwórnię Voluminous Arts. Pierwszym wydawnictwem, który ukaże się jej sumptem, jest płyta samej Russom zatytułowana Secret Passage. Czy rozpoznacie podobieństwo do brzmień LCD?

Gavilán Rayna Russom i jej muzyczny hołd

Płyta Secret Passage stanowiąca hołd dla East Side Rail Tunnel w Providence na Rhode Island, gdzie Gavilán Rayna Russom dorastała i zbierała pierwsze ważne życiowe doświadczenia, ujrzy światło dzienne 26 marca.

East Side Rail Tunnel stał się szczególnie ważny w moim twórczym rozwoju, ponieważ nie tylko był strefą marginalną, istniejącą poza spieniężonymi przestrzeniami twórczej konsumpcji, ale wywoływał w mojej głowie również bardzo specyficzne doświadczenia. Kiedy dostałeś się już do wnętrza tunelu, zatapiałeś się w całkowitą ciemność. Jeśli przebywałeś w niej dostatecznie długi czas, to mogłeś być pewny, że zaczynasz mieć halucynacje i wizje. Strasznie podobał mi się ten stan, podobnie, jak akustyka tego miejsca, która była po prostu niezwykła – tłumaczy Russom.

Gavilán Rayna Russom startuje z nową wytwórnią

Secret Passage będzie następcą The Envoy – debiutanckiego solowego albumu artystki z 2019 roku. Gavilán Rayna Russom wyda płytę we własnej nowej wytwórni Voluminous Arts. Label skoncentruje się na twórcach z kręgów muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, którzy śmiało przekraczają ustalone kategorie gatunkowe.

Gavilán Rayna Russom –  Shotgun Hits With Boys Who Drum On Metal (For Cheyney)

Gavilán Rayna Russom i LCD Soundsystem

Gavilán Rayna Russom jest członkinią istniejącego od 2001 roku zespołu LCD Soundsystem. Jego liderem jest założyciel kultowej wytwórni DFA,  James Murphy. Muzyka, którą wspólnie komponują to unikalny i eklektyczny miks najróżniejszych gatunków muzycznych – od muzyki tanecznej, przez post-punk, dance-punk i disco. Grupa wydała do tej pory 4 albumy. Ostatni z nich American Dream ukazał się w 2017 roku.