Oscary 2020. Hildur Guðnadóttir ze statuetką za najlepszą muzykę

News

Dzisiejszej nocy rozdana została najbardziej prestiżowa nagroda na dla przemysłu kinematograficznego. Statuetkę w kategorii Muzyka filmowa otrzymała islandzka kompozytorka - Hildur Guðnadóttir.

Oscary 2020 rozdane

Tegoroczna gala to przede wszystkim wielki triumf koreańskiego filmu Parasite, który otrzymał aż 4 statuetki, w tym tę najważniejszą – w kategorii Najlepszy film. Największym przegranym okazał się Irlandczyk Martina Scorsese, który pomimo 10 nominacji, nie otrzymał żadnej statuetki. Polska widownia przeżyła spore rozczarowanie z powodu braku wyróżnienia dla Bożego Ciała.

Rozdanie Oscarów to nie tylko święto sztuk wizualnych, coś dla siebie znajdziemy i my – fani muzyki. Tegoroczną galę uświetniły przede wszystkim występy Billie Eilish, która po raz kolejny pokazała jak wielki ma talent, wykonując cover Yesterday Beatlesów, oraz Eminema, który z nieznanych mi względów nawinął po raz kolejny Lose Yourself . 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Hildur Guðnadóttir – kompozytorka odznaczona Oscarem

Hildur Guðnadóttir to islandzka kompozytorka i wiolonczelistka, która ma na swoim koncie wiele wyróżnień i muzycznych projektów. Artystka jest autorką muzyki do świetnego miniserialu produkcji HBO – Czarnobyl, odpowiadała za ścieżkę audio w thrillerze Sicardo 2: Soldado, a ostatnio skomponowała także muzykę do genialnego Jokera, za którą dzisiejszej nocy otrzymała Oscara. Wcześniej, za tę samą ścieżkę dźwiękową, odznaczona została Złotym Globem. Jako pierwsza kobieta w historii tej nagrody.

Jej muzyczna kariera to nie tylko produkcje soundtracków. Islandka nagrywa również solowo, a wśród jej współpracowników widnieją takie postaci i zespoły jak Pan Sonic, Sunn O))), Hauschka, oraz The Knife. Hildur Guðnadóttir współpracuje również z Unsound Procuctions, które zorganizuje koncerty z muzyką z Czarnobyla.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →