LAS Festival 2022 z kolejną porcją nazwisk. Fani house’u będą w niebie

Artur AEN Nowicki
Eventpromo
LAS Festival

Ciężko było ogarnąć ostatnie techniczne ogłoszenie LAS Festival powered by SLAP. DVS1 i Rødhåd z 4-godzinnymi setami w Paczynie? Przyjadą tam z Berlina? Waga ciężka techno zatrzęsie polską wsią? Wow! Tym bardziej że LAS jeszcze kilka lat temu dosłownie raczkował w dziedzinie muzycznego festiwalu. No dobrze, techno mamy z najwyższej półki, co z resztą? Ostatnie ogłoszenie kierowane jest w stronę fanów lżejszych brzmień, dla których pieczołowicie przygotowywany jest Rising Stage. Zresztą, sprawdźcie sami.

LAS Festival 2022 – hedonistyczna mekka wśród drzew

Mały festiwal organizowany przez grupę zapaleńców, chcących stworzyć utopię, w której koegzystuje ze sobą człowiek, natura i muzyka, przerodził się w jeden z najciekawszych polskich projektów typu DIY. Dla kogo został stworzony ten festiwal? Dopóki masz otwartą głowę, jesteś tam mile widziany. Pomimo niewielkiego kalibru LASu w porównaniu z innymi kilkunastotysięcznikami, na każdym kroku można odczuć wielką pracę i pasję ludzi go tworzących. Kiedy jesteś tego wszystkiego świadom to naprawdę zaczynasz czuć, że uczestniczysz w czymś wyjątkowym. Taki właśnie jest LAS.

LAS Festival 2021
LAS Festival 2021/ fot. Artur AEN Nowicki

Czytaj także: Relacja z LAS Festival 2021

Zeszłoroczna edycja przeszła do historii jako najbardziej zaawansowana pod względem organizacyjnym. Technika zapierała dech w piersiach, zaś artyści pokroju Robaga Wruhme, Fiedela czy Setaoca Massa dokonali prawdziwego obrządku w magicznie przygotowanej scenerii. W tym roku ma być jeszcze grubiej. Poznaliśmy już kompletny line-up Forest Stage, który jest integralną i dla wielu najważniejszą częścią programu festiwalowego. Alien Trancesistor, Alienatic, Azrael, Back To Mars, Cubixx, Dekel – to tylko część z nich. Pod koniec marca techniczną bombę zrzucił kolektyw SLAP, który drugi rok z rzędu zaopiekuje się sceną Tree House. Obok DVS1-a i Rodhada usłyszymy takich artystów jak: Polar Inertia, Lea Occhi, Kameliia i Spectribe. A to dopiero początek…

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

LAS Festival 2021
LAS Festival 2021 / fot. Artur AEN Nowicki

LAS Festival 2022 – house’owe loty w promieniach słońca

Najnowsze ogłoszenie dotyczy artystów grających przekrojowy house w najróżniejszych jego odmianach. Rising Stage to miejsce kultowe, gdzie przy ciepłych dźwiękach otulani jesteśmy słońcem. I to jest właściwy headliner tej sceny – słońce – szczególnie jego poranne narodziny w górskiej mgle i malowniczy lot po nieboskłonie. W tym roku scena zostanie całkowicie przebudowana i skierowana w jego stronę, by ułatwić połączenie się z nim podczas tańca. Pierwsze ogłoszenie Rising Stage nie pozostawia wątpliwości – do Paczyna przyjadą artyści, którzy poznali się jako jedni z najlepszych storytellerów na świecie.

Ray Okpara @ Klick Klack Mannheim

LAS Festival 2022 – królowa minimalu na pierwszym planie

Najnowszy rzut artystów to przemyślana mieszanka postaci, słynących z wysoko rozwiniętych umiejętności budowania niezapomnianych historii. Margaret Dygas, wydająca m.in. w Perlonie Ricardo Villalobosa, ze swoim blisko 20-letnim doświadczeniem jest prawdziwym skarbem. Rumuńska tkanka minimalowa zresztą zawsze pojawia się na Lesie. Asystować jej będzie niegdyś mocno związany z festiwalem Time Warp Ray Okpara, specjalizujący się w minimalistyczno-technicznym podejściu do dźwięku. Kto wystąpi oprócz wspomnianych legend? Frankey &Sandrino, Joyce Muniz, Daensen oraz mocna obsada z Berlina – Bee Lincoln, Memo, Form i nasz rodak z Wilde Renate ClubMichal Zietara.

Michal Zietara @ Garbicz 2019

Lokalne podwórko reprezentować będą: Michał Łoboda, powracający na LAS Festival w stylistyce ro-minimal; nieobliczalna Prncs Error; rytualny ABĒDI oraz reprezentanci dark disco Kappa E Ravve. Jedną z osób opiekujących się tą sceną jest Keczup, który dzieli się z nami swoimi odczuciami:

LAS w tym roku wymagał ode mnie dużo asertywności. Znalezienie balansu pomiędzy budowaniem LAS-owej rodziny a unikaniem powtarzania nazwisk w line-upie nie jest proste. Z jednej strony jest na scenie mnóstwo ciekawych postaci, których jeszcze u nas nie było. Z drugiej – artyści ewoluują i występy oddalone o rok potrafią się różnić diametralnie. Ciężko przychodzi mi wyróżnianie poszczególnych nazwisk. Najwięcej mojego wkładu to utrzymanie całego kilkudniowego lajnapu tej jedynej grającej niemal nonstop sceny w przemyślanej, ciekawej koncepcji. Zróżnicowany lot przez szeroki wachlarz styli i gatunków poprowadzi prawdziwy szwadron (niemal 50!) artystów, z których każdy ma coś do powiedzenia.

– Keczup

LAS Festival 2021 After MovviePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →