Kolejne bardzo silne tabletki MDMA trafiły na rynek

fot. Pib.gov.in
News
Ekstremalnie silne MDMA i 12 nowych narkotyków

Niebezpieczne dla zdrowia pigułki MDMA w kształcie czaszki zostały znalezione na festiwalu Electric Picnic.

Ekstremalnie silne MDMA i 12 nowych narkotyków

Pilotażowy program testów na obecność narkotyków przeprowadzony przez Health Service Executive (HSE) podczas tegorocznego festiwalu Electric Picnic pozwolił na wykrycie niebezpiecznych tabletek MDMA w kształcie czaszki. Program polegał na anonimowym oddawaniu przez festiwalowiczów narkotyków do specjalnych pojemników. Łącznie złożono 46 próbek, które były analizowane „w czasie rzeczywistym” podczas imprezy. Testy wykazały obecność 12 nowych narkotyków, które nie były znane wcześniej w Irlandii, w tym potencjalnie niebezpiecznego 3-CMC. Ten był wcześniej sprzedawany w sieci jako tzw. „narkotyk designerski”, głównie w krajach europejskich, takich jak Szwecja, Włochy i Polska.

W badaniach stwierdzono również obecność narkotyku 5-MAPB, który podobny jest do amfetaminy i zawiera dodatkowo tryptaminę, która może powodować reakcje psychodeliczne.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wraz z ewolucją rynku narkotykowego Irlandia musi przygotować się na możliwe zmiany i związane z nimi zagrożenia dla zdrowia, przy czym analiza substancji odgrywa w tym procesie główną rolę, pomagając nam zidentyfikować objawy i reagować w szybszym tempie, aby zmniejszyć szkody

– czytamy w oświadczeniu Health Service Executive.

Kolejne bardzo silne tabletki MDMA trafiły na rynek
fot. HealthServiceExecutive.com

Ostrzeżenia przed braniem nieznanych narkotyków

Komunikaty dotyczące ryzyka zażywania narkotyków, w tym groźnego MDMA, na Electric Picnic były udostępniane na dużych ekranach na terenie imprezy. Ostrzegały one festiwalowiczów przed podejrzanymi substancjami i ich bardzo negatywnym wpływem na zdrowie. Odpowiednie wiadomości były umieszczane również na kanałach społecznościowych festiwalu.

Electric Picnic to największy festiwal w Irlandii, na którym bawi się rokrocznie około 70 000 osób. Headlinerami imprezy w tym roku byli Tame Inmpala, Arctic Monkeys i Dermot Kenndy. Wśród innych artystów znaleźli się Megan Thee Stallion, Annie Mac, Jeff Mills i VTSS.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →