Kelly Lee Owens z trzecim longplayem

fot. Sara Stedeford
KELLY LEE OWENS

Londyńska eksperymentalna artystka Kelly Lee Owens zapowiedziała swój trzeci album. To kolejny longplay artystki po wydanym dwa lata temu Inner Song. Premiera nowego krążka pod koniec kwietnia. Sprawdźcie szczegóły!

Kelly Lee Owens – zabawa liczbami

Zawierający dziewięć utworów LP.8 dotyka eksperymentalnego popu, industrialnych dźwięków oraz oczywiście ambientu.

Dla mnie osiem oznaczało ukończenie. Album, który będzie mnie osobiście nieskończenie falował

– powiedziała Owens w oświadczeniu prasowym dotyczącym tytułu płyty.

Po odwołaniu światowego tournée artystka z Londynu połączyła siły z norweskim muzykiem noise Lasse Marhaugiem z Oslo, aby nagrać tę płytę. Duet wyobraził sobie tworzenie muzyki gdzieś pomiędzy Throbbing Gristle a Enyą. Premiera albumu LP.8 29 kwietnia na Bandcampie oficyny Smalltown Supersound – już teraz możecie posłuchać dwóch singli poniżej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kelly Lee Owens – LP8

Kelly Lee Owens – Daniel Avery w spódnicy

W 2017 roku londyńska producentka wywołała swoją debiutancką płytą sensację w brytyjskiej oraz amerykańskiej prasie – większość z najważniejszych pism od Guardiana, po Mixmag, Vogue i oczywiście hipsterskiego Pitchforka wyróżniło jej nagranie na czołowych miejscach w swoich podsumowaniach płyt roku.

Kelly Lee Owens to wiadomość w butelce, która powraca z przyszłości

– Philip Sherburne, Pitchfork

Są to wielowarstwowe, klimatyczne utwory, które łączą minimal techno, dream-pop, krautrocka i ambientowy drone w olśniewającą, alchemiczną całość, której nie da się łatwo zaszufladkować

– Stephen Carlick, Exlaim!

Kelly Lee Owens – Kelly Lee Owens

A jeśli usłyszeliście w muzyce Kelly Lee Owens podobne elementy do muzyki Daniela Avery’ego to… macie rację, ponieważ artystka współpracowała z popularnym producentem – to właśnie jej wokale można było usłyszeć na legendarnym albumie Drone Logic, który został nawet wyróżniony w naszym kraju w audycji Programu Trzeciego Polskiego Radia GH+ jako najlepszy album roku 2013!

Daniel Avery – Drone Logic

Kelly Lee Owens w swojej muzyce posługuje się dość podobnymi środkami co wspomniany wcześniej Daniel Avery, a także Andy Stott – choć obaj producenci nie śpiewają w swoich produkcjach, a jedynie zapraszają do współpracy wokalistki, tak ta tajemnicza, czasem kolorowa, czasem mroczna dream-popowa aura stworzona przez brytyjskich artystów idealnie ze sobą koresponduje. To muzyka, która świetnie sprawdzi się nie tylko na parkiecie oraz w galeriach sztuki. To twórczość wybitnie filmowa.

Inspired by Film: Kelly Lee Owens [Resident Advisor]Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →