Jon Hopkins wyda płytę inspirowaną Ekwadorem

Fot. Materiały promocyjne
News

Jon Hopkins wydaje nową płytę. Album zatytułowany Music For Psychedelic Therapy trafi na rynek w listopadzie.

Jon Hopkins duchowo odmieniony

Jon Hopkins opisuje swoje nowe wydawnictwo Music For Psychedelic Therapy, jako „połączenie muzyki, natury i własnego pragnienia uzdrowienia”. Planowane na listopad dziewięcio-utworowe LP jest zainspirowane podróżą Hopkinsa do Ekwadoru, gdzie odwiedził on m.in. Cueva de los Tayos – olbrzymią jaskinię w Andach. To właśnie tam artysta miał poczuć, że „nadszedł czas resetu” oraz „oczyszczenia głowy i zrobienia w niej miejsca na całkowicie nową muzykę”.

To, co wyrosło z tego doświadczenia, to album pozbawiony bitów. Nie znajduje się na nim ani jeden dźwięk perkusji. Płyta jest zdecydowanie  bliższa klasycznej symfonii niż płycie z gatunku  dance / electronica. Coś, co bardziej przypomina przeżywanie pewnego doświadczenia niż słuchanie wyselekcjonowanej porcji muzyki. Music For Psychedelic Therapy  to być może coś o wiele bardziej emocjonalnie szczerego niż to, co tworzyłem do tej pory. Wolność od tradycyjnych struktur rytmicznych odblokowała we mnie naprawdę  wiele – czułem się tak, jakbym był wolny, by odkryć nową formę rytmu, taką, która wybrzmiewa, gdy po prostu pozwalasz rzeczom płynąć – komentuje Jon Hopkins

Jon Hopkins – jest nowy teledysk

Album – który ukaże się dzięki wytwórni Domino Records – promuje już teraz singiel Sit Around The Fire. Do utworu powstał również teledysk, nagrany we współpracy z przewodnikiem ceremonii East Forest. Klip zawiera animowane obrazy z legendarnej książki Dassa o duchowości, Be Here Now. Hopkins wykorzystuje także w kawałku głos nieżyjącego już autora.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jon Hopkins with Ram Dass, East Forest – Sit Around The Fire 

Jon Hopkins Music For Psychedelic Therapy – lista utworów

01. Welcome
02. Tayos Caves, Ecuador i
03. Tayos Caves, Ecuador ii
04. Tayos Caves, Ecuador iii
05. Love Flows Over Us In Prismatic Waves
06. Deep In The Glowing Heart
07. Ascending, Dawn Sky
08. Arriving
09. Sit Around The Fire (with Ram Dass, East Forest)

Okładka albumu Music For Psychedelic Therapy


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →