Jimmy Edgar w kolorze magenty

Zapowiedzi

Trzeci album artysty - 'Majenta' - ukaże się w maju nakładem popularnej wytwórni Hotflush. Wcześniej, bo jeszcze w tym miesiącu, światło dzienne ujrzy singiel 'This One’s For The Children'.

Jimmy Edgar pochodzi z Detroit i jest jednym z najważniejszych przedstawicieli eklektycznego, futurystycznego funku. Uważany za złote dziecko współczesnej muzyki elektronicznej, już jako nastolatek grał z największymi legendami sceny klubowej. W swojej muzyce łączy wszystkie nurty, z których słynie jego rodzinne miasto.
Już jako 18-latek nagrywał dla legendarnej wytwórni Warp – w ten sposób powstał m.in. świetnie przyjęty przez krytyków i odbiorców album ’Color Strip’. Kolejny krążek ’XXX’ ukazał się w równie sławnej wytwórni !K7.
Trzecia płyta artysty, zatytułowana ’Majenta’, to owoc współpracy z popularnym ostatnio labelem należącym do ScubyHotflush. Jimmy zapowiada, iż świeży materiał brzmi bardziej futurystycznie od dotychczasowych nagrań. Interesująco prezentuje się już okładka albumu, którą muzyk zaprojektował osobiście.
Jimmy Edgar – Majenta [Hotflush]
Data wydania: 8.05.2012
Tracklista:
01. Too Shy
02. This One’s for the Children
03. Sex Drive
04. Indigo Mechanix (3D)
05. Attempt to Make It Last
06. Let Yrself Be
07. Touch Yr Bodytime
08. Hrt Real Good
09. I Need Your Control
10. Heartkey
11. In Deep


Jimmy Edgar – This One’s For The Children [teaser] by jimmyedgar

dj JIMMY EDGAR @ BOILER ROOM by jimmyedgar

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →