Jest źle, a mogło być gorzej (?), czyli raport NTIA o kondycji brytyjskiego sektora klubowego

Fot. Other / Converstaions
News
pandemia, covid-19, praca

To, o czym się mówiło od kilku miesięcy, dziś ma swoje przełożenie w faktach. Opublikowany na zlecenie Night Time Industries Association (NTIA) raport po raz pierwszy pokazuje wartość ekonomiczną sektora życia nocnego i wpływ pandemii Covid-19 na brytyjskie życie klubowe. Dane nie pozostawiają złudzeń – jest źle i gorzej już chyba być nie może.

Krajobraz po bitwie (albo jak kto woli po pandemii) – chyba tak można opisać najnowszy raport autorstwa dobrze znanego środowisku klubowemu w Wielkiej Brytanii Night Time Industries Association (NTIA). W opublikowanym dziś raporcie nt. brytyjskiej gospodarki kulturalnej stwierdzono, że sektor „wydarzeń klubowych” został spustoszony przez pandemię do tego stopnia, że od marca 2019 r. zostało utraconych około 86 000 miejsc pracy. Według raportu w momencie wybuchu pandemii sektor ten stanowił 1,6 procent PKB – czyli w przeliczeniu 36,4 miliarda funtów. Wkład ten odpowiadał za 425 000 miejsc pracy w całej Wielkiej Brytanii.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wielka Brytania liczy straty

Podczas gdy rząd przedstawia niedobory w wielu sektorach jako „przejściowe”, istnieją obawy, że wraz z zamykaniem klubów, barów i pubów i utrzymującym się niższym popytem na usługi, wiele miejsc pracy utraconych w wyniku pandemii w sektorze gospodarki klubowej przepadnie na stałe. Michael Kill, dyrektor generalny Night Time Industries Association, który przewodził opozycji wobec propozycji rządowych dotyczących paszportów covidowych, powiedział, że nowe dane wskazują na najgorszy możliwy czas na wprowadzenie rzekomych paszportów, które jeszcze bardziej zaszkodzą sektorowi niezbędnemu do ożywienia i tak już upadłej gospodarki:

Po kryzysie gospodarczym z 2008 roku to właśnie hotelarstwo, które przewodziło ożywieniu, napędzając inne formy tworzenia miejsc pracy i aktywności gospodarczej – gospodarka nocna była tego dużą częścią. To samo może być prawdą w przypadku tego kryzysu gospodarczego.

kluby, pandemia, covid-19, praca

Fot. Clayton Hauck

Niedawno wprowadzony przez rząd program ubezpieczeń będzie skuteczny tylko wtedy, gdy zostaną wprowadzone surowe ograniczenia, takie jak kolejna blokada. Obawa względem kolejnego lockdownu jest w pełni uzasadniona, co w dalszej wypowiedzi podkreślił Kill mówiąc, że kluczowe jest, aby minister finansów wykorzystał nadchodzący budżet do wsparcia niemalże doszczętnie zrujnowanego sektora.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →