Jaka to melodia? Deezer pomoże ci znaleźć piosenkę, którą zanucisz

fot. Materiały promocyjne
News
Deezer z nową, przydatną funkcją

Deezer uruchomił funkcję, która pozwala użytkownikom nucić, śpiewać lub gwizdać fragmenty piosenek, aby je zidentyfikować.

Deezer z nową, przydatną funkcją

Wszyscy znamy to niefajne uczucie – w głowie „leci nam” kawałek, który kojarzymy z imprezy albo serialu, ale za nic w świecie nie możemy sobie przypomnieć jego tytułu czy choćby tego, kto go wykonuje. Tak już jednak nie musi dłużej być, bowiem platforma strumieniowego przesyłania muzyki Deezer znacznie ułatwiła znajdowanie utworów, których nazwy nie kojarzymy. Na jakie zasadzie to działa?

W poście na swoim oficjalnym blogu firmowym Deezer ogłosił, że ​​jego „wykrywacz utworów” w aplikacji o nazwie SongCatcher może teraz identyfikować melodie, które użytkownik nuci, gwiżdże lub śpiewa. Wszystko, co musimy zrobić, to np. zanucić blisko telefonu kawałek danej piosenki, a aplikacja znajdzie ją i pozwoli dodać do listy odtwarzania.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jaka to melodia? Deezer pomoże ci znaleźć piosenkę, którą zanucisz
fot. Materiały promocyjne

Po prostu to zanuć

Deezer twierdzi, że jest to obecnie jedyna dobrze działająca usługa muzyczna tego typu na rynku. Przypomnijmy, że podobne możliwości oferuje, co prawda, aplikacja mobilna Google, ale jej skuteczność jest, mówiąc oględnie, dyskusyjna.

Każdy wie, jak frustrujące może być, kiedy w głowie utknie nam jakiś kawałek, a my nie możemy przypomnieć sobie jego nazwy. Tym bardziej jesteśmy bardzo dumni, że jesteśmy pierwszym muzycznym serwisem streamingowym na świecie, który daje naszym użytkownikom skuteczną możliwość identyfikacji utworu bezpośrednio w aplikacji poprzez zwykłe nucenie, śpiewanie lub gwizdanie go. Wraz z ciągłym udoskonalaniem algorytmu funkcja będzie coraz szybsza i jeszcze dokładniejsza, jeśli chodzi o rozpoznawanie utworów w całej naszej 90-milionowej bibliotece utworów

– powiedziała Alexandra Leloup, VP Core Product, Deezer.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →