Wyjątkowy projekt Ovala już dostępny na winylu

fot. Oval / Facebook
News
Oval Ovidono

Markus Popp, znany pod aliasem Oval, to jeden z pionierów muzyki IDM oraz czołowa postać niemieckiej sceny tego eksperymentalnego gatunku muzyki elektronicznej. Na początku roku artysta zaprezentował wyjątkowe wydawnictwo Ovidono powstałe we współpracy z Vlatką Altec oraz Eriko Totodą.

Oval. Moment w muzyce

Ovidono to projekt audiowizualny autorstwa Markusa Poppa (Oval) i Vlatki Alec. Nazwą roboczą projektu było ASMR 2.0, co uchyla rąbka tajemnicy na temat jego koncepcji. Artyści pośród pejzaży dźwiękowych stworzyli fascynującą, wielowarstwową opowieść, która dodaje do brzmienia nową interpretację epickiej, ponadczasowej poezji Owidiusza i Ono No Komachi w wykonaniu po japońsku przez Eriko Toyodę, znaną pod aliasem SO. Muzyka ta jest jak zaproszenie do wciągającego, surrealistycznego ogrodu dźwięków. Złożone, szeptane wokale przywołują dotykową, wciągającą jakość i intymność ASMR, przy której traci się poczucie czasu i naprawdę ciężko jest się od tego oderwać. Połączenie najnowszej wersji złożonego, hipnotyzującego brzmienia Oval z migoczącymi, przeplatanymi elektronicznie wokalami Vlatki i Eriko tworzy wyrafinowany, intymny dialog. Myślę, że Ovidono zachwyci szczególnie fanów twórczości takich artystów jak: Andy Stott, Kelly Lee Owens czy też Jana Jelinka.

Oval – Ovidono

Zobacz także: Najsłynniejsza techno-toaleta Berlina się zmienia. HÖR zapowiada nowości

Od 30 września wydawnictwo jest również dostępne w limitowanej kolekcji Edition Dur – to seria wydań winylowych realizowanych przez Svena Hasenjägera i Daniela Meteo we współpracy z Kulturkaufhaus Dussmann w Berlinie. Album Ovala to szósty album z serii łączącej muzykę popularną i poważną, klasyczną (instrumenty) i elektroniczną, awangardową i eksperymentalną. Album Ovidono na winylu do nabycia jest tylko i wyłącznie w sklepie Dussmann w cenie 32 euro.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →