IX Festiwal OFF CINEMA 2005

Wywiad

Już wkrótce po raz dziewiąty odbędzie się w Poznaniu międzynarodowy festiwal filmów twórców niezależnych - Festiwal OFF CINEMA. W dniach 24 - 27.11.2005 będziemy mieli okazję zobaczyć produkcje z Polski, Bułgarii, Niemiec, RPA, Anglii i wielu innych. Przewodniczącym jury jest zdobywca tegorocznych "Złotych Lwów" - głównej nagrody XXX-tego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Feliks Falk. Nagrodę tą przyniósł mu film "Komornik", który otrzymał również nominację do polskiego Oskara.

Reklama


Jury festiwalu, złożone z zawodowych twórców kina i telewizji, oceni zaprezentowane filmy i przyzna Złoty, Srebrne i Brązowe Zamki, które są nagrodami pieniężnymi oraz wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych. Złoty Zamek (nagroda pieniężna w wysokości 1000 EURO) przyznany zostanie najlepszemu filmowi festiwalu, pozostałe nagrody i wyróżnienia przyznane zostaną w dwóch kategoriach:




  • OPEN (filmy zrealizowane przez filmowców amatorów, absolwentów szkół filmowych oraz autorów niezależnych)


  • STUDENT (filmy zaliczeniowe i dyplomowe studentów szkół i wydziałów filmowych oraz plastycznych)



Za organizację imprezy odpowiedzialny jest dyrektor festiwalu – Mikołaj Jazdon, znany wielu osobom uczęszczającym na cykl „Krótkiego Kina”.


Program Festiwalu.


24.11.


godz. 12.00 Otwarcie biura festiwalu (parter, pok. 51)


godz. 15.00 „Co to jest kino niezależne?” – promocja książki o polskim kinie niezależnym z udziałem autorów (sala 103)


godz. 16.00 Pokaz filmu „Bar na Victorii” Leszka Dawida


godz. 17.00 Otwarcie IX „Off Cinema” (Sala Wielka)


godz. 17.30-19.15 I prezentacja konkursowa


SEN O POZNANIU CZ.IV, Grzegorz Grześkowiak, Polska, 10’


POCAŁUNEK, Toma Waszarow, Bułgaria, 1’


SIXTH AVENUE, Maciej Jarkowiec, Polska, 20’


WEIHNACHSTMANNS ALBTRAUM, Fabian Giessler, Niemcy, 3’20’’


CISZA II, Jean-Baptiste Delannoy, Marcin Janos Krawczyk, Magda Kowalczyk, Thierry Paladino, Anna Skorupa, Marcin Sauter, Polska, 18’08’’


SKRIPACZ, Julia Pajusowa, Rosja, 10’


STOFFELLINA, Daniel McArthur, RPA, 5’


IWONKA I ROMEK, Miron Wojdyło, Polska, 20’


360o – DROGA DO DOMU, Adam Chyliński, Polska, 8’


godz. 19.30-20.15 Pokaz etiud z Warszawskiej Szkoły Filmowej (sala 103)


godz. 20.30-21.40 II prezentacja konkursowa


INŻ.WALCZAK „KOLIA KSIĘŻNEJ ROMANOWEJ”, Artur Tomczak, Polska, 42’45’’


INNA BAJKA, Marzena Więcek, Polska, 25’


godz. 22.00-23.15 III prezentacja konkursowa


DIABEŁ, Tomasz Szafrański, Polska, 40’


TAXI STORY, Andrzej Falkentaler, Polska, 4’30’’


ŚCIANY SĄ DRZWIAMI, Voytek Szczytko, USA, 29’


godz. 23.30 Pokaz filmu „Szansa” (1980), reż. Feliksa Falka


 


25.11.


godz. 9.45- 11.00 Spotkanie z przedstawicielem Koła Młodych Stowarzyszenia Filmowców Polskich na temat: „Inicjatywy Koła i komentarz do nowej ustawy o kinematografii” (sala 103)


godz. 11.10-13.10 IV prezentacja konkursowa


FORTUNA CZYHA W LESIE, Maciej Ryszard Nyczka, Polska, 86’


SEKŁEL, Piotr Wiśniewski, Polska, 14’09’’


MOTYLE, Marek Kosowiec, Polska, 20’


godz. 13.30-14.30 V prezentacja konkursowa


WIZYTA, Marta Kucharska, Polska, 37’


PIERWSZY DZIEŃ ZIMY, Tomasz Ducki, Węgry, 2’30’’


PORTRET ŚLEDZIA, Jędrzej Bączyk, Polska, 7’30’’


JUTRO, Igor Devold Leiv, Polska, 11’


godz. 14.45 Pokaz etiud z moskiewskiej szkoły filmowej WGiK (sala 103)


godz. 16.00-17.40 VI prezentacja konkursowa


EMILIA, Piotr Matwiejczyk, Polska, 76’


DROGA DO SZCZĘŚCIA, Tomasz Szafrański, Polska, 8’


KTO TY JESTEŚ?, Magdalena Pięta, Polska, 14’20’’


godz. 18.00-19.15 VII prezentacja konkursowa


TEGO PYTANIA USŁYSZEĆ NIE CHCIAŁAM, Mariusz Mościcki, Polska, 24’


KOLEJNY DZIEŃ, Grzegorz Korczak, Polska, 8’13’’


CZCIĆ OJCA SWEGO I MATKĘ SWOJĄ, Dominika Długokęcka, Polska, 22’


ZA PŁOTEM, Marcin Sauter, 12’33’’


godz. 19.30 Pokaz filmu „Moje Miejsce” Leszka Dawida (sala 103)


godz. 20.30-22.00 VIII prezentacja konkursowa


BRAT CZEKA NA KOŃCU DROGI, Waldemar Grzesik, Polska, 20’


SWAMI OMKARANANDA, Artur Gabrysiak, Polska, 8’30’’


STARAJA DACZA, Nastja Tarasowa, Rosja, 10’


WSZYSTKO WEDŁUG PLANU, Tadeusz Śliwa, Polska, 13’27’’


MARCO P. I ZŁODZIEJE SAMOCHODÓW, Bodo Kox, Polska, 33’


godz. 22.15 Pokaz filmu „Komornik” Feliksa Falka, spotkanie z reżyserem i Andrzejem Chyrą, odtwórcą głównej roli


26.11.


godz. 10.00 Jak napisać scenariusz filmu fabularnego? – spotkanie ze scenarzystą filmowym Janem Zamojskim (sala 103)


godz. 11.30-12.00 IX prezentacja konkursowa (autorzy do lat 17)


SKRÓCONA HISTORYA ŚWIATA Z GLINY, praca zespołowa, Polska, 1’


WESOŁY MOSTECZEK, Zuzanna Lewandowska, Polska, 1’30’’


PAWEŁ I GAWEŁ, praca zespołowa, Polska, 4’32’’


BŁASZCZUNATOR BUNT KWIATKÓW, Sebastian Białkowski, Polska, 4’


BUTELKA, Małgorzata Popińska, Polska, 1’


WASAL RYAN, Gustaw Laskowicz, Polska, 1’40’’


KATASTROFA POMPEI, Mieszko Karnas, Polska, 1’


SIŁA REKLAMY, Gustaw Laskowicz, Polska, 1’50’’


POTWÓR MARNOTRAWNY, Emil Baran, Polska, 1’


godz. 12.20-14.20 X prezentacja konkursowa


UGÓR, Dominik Matwiejczyk, Polska, 61’


TELEFONO, Marcin Wrona, Polska, 2’50’’


KONIEC ULICY, Anna Stępczak-Patyk, Polska, 25’


MODDER KOFFIE, Brett Melville-Smith, RPA. 8’


STADIUM, Marek Cichy, Polska, 8’44’’


PO KOLEI, Piotr Stasik, Polska, 7’


godz. 14.45 Pokaz filmów Dymitra Kabakowa (sala 103)


godz. 16.00-17.30 XI prezentacja konkursowa


BRAND NEW WORLD, Andrzej Wójcik, Ewan Jones-Morris, Wielka Brytania, 56’25’’


BELIAL, Bartosz Sujkowski, Polska, 6’20’’


JANEK, Renata Gabryjelska, Polska, 19’


KROPLE, Dariusz Bendyk, Polska, 7’


godz. 17.50-19.30 XII prezentacja konkursowa


HOMO FATHER, Piotr Matwiejczyk, Polska, 58’


PAMIĘĆ, Grzegorz Korczak, Polska, 6’


GOLIAT, Jakub Kossakowski, Polska, 12’


MELODRAMAT, Filip Marczewski, Polska, 19’


godz. 20.00-21.15 Pokaz filmu „List” Denijala Hasanovica (sala 103)


godz. 21.30 „Złoty Zamek” VIII „Off Cinema” – pokaz filmu „Katatonia” Jacka Nagłowskiego


godz. 22.45 Pokaz filmu „Wodzirej” (1977), reż. Feliks Falk


27.11.


godz. 9.30 Pokaz filmu „Idol” (1984), reż. Feliks Falk


godz. 14.00 Ogłoszenie wyników obrad Jury IX Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Off Cinema” (Sala Wielka)


godz. 14.30 Prezentacja filmu nagrodzonego Złotym Zamkiem 2005. Po pokazie poczęstunek w sali kominkowej.


 

Polub muno.pl na Facebooku: