Bankrutuje jeden z największych dystrybutorów płytowych

News

Niemiecki Intergroove, zajmujący się dystrybucją muzyki elektronicznej ponad 300 labeli, złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Czy to początek końca dystrybucji muzyki na fizycznych nośnikach?

Kryzys w branży muzycznej nie jest niczym nowym, od kilku lat mówi się o drastycznym spadku sprzedaży płyt kompaktowych czy plików MP3. Rośnie za to sprzedaż winyli, ale to zdecydowanie za mało, by mówić o lepszych perspektywach na przyszłość. Kolejnym potwierdzeniem pogłębiającego się kryzysu jest złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości przez Intergroove – niemieckiego dystrybutora, mającego pod sobą ponad 300 labeli z muzyką elektroniczną.
Intergroove zrzesza takie cenione wytwórnie, jak 8Bit, Cecille, Connaisseur, Get Physical, Ibadan, Ministry Of Sound, Systematic i wiele innych. Ralf Reichert, dyrektor Intergroove, zapowiada, że zamierza postawić firmę na nogi i kontynuować dotychczasową działalność dystrybucyjną.
Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać nie tylko w piractwie, ale też dostępności muzyki w sieci. Wystarczy kilka kliknięć, by odpalić ulubiony utwór czy album w serwisach YouTube, SoundCloud, Spotify czy WiMP. Przeciętny słuchacz nie ma już potrzeby magazynowania muzyki na płytach CD czy na dyskach twardych.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →