II Festiwal Bębnów: Warszawa 1-5.08 2007

News

Warszawski Festiwal Bębnów powstał z inicjatywy Szkoły Tańców Karaibskich SHO. Pierwsza edycja zorganizowana została na początku sierpnia 2006 roku. Tegoroczny festiwal również przypada na pierwsze dni sierpnia i potrwa od 1 do 5. Mamy nadzieję, że wydarzenie to wpisze się na stałe w Polski kalendarz wydarzeń kulturalnych.

Założeniem festiwalu jest przybliżenie bogactwa kultury muzycznej świata, rzetelna edukacja na różnych poziomach w zakresie tradycyjnych technik gry na instrumentach perkusyjnych czy wreszcie popularyzowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

W programie festiwalu są przede wszystkim warsztaty perkusyjne. W tajniki gry na instrumentach Afryki Zachodniej  wprowadzać będą najlepsi Polscy specjaliści w tej dziedzinie – Jakub Pogorzelski, Przemek Kalinka i Michał Stasiak.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Karnawałowymi rytmami gorącej brazylijskiej samby oczarowywać będzie znakomity perkusista Mikołaj‘Miki’Wielecki.

Kubańską technikę gry na kongach
oraz meandry latynoskiej muzyki perkusyjnej rozwikływać będzie Nikodem Bąkowski.

Tegoroczną innowacją jest wprowadzenie  zajęć z gry na zestawie perkusyjnym. Będą one poświęcone wykorzystaniu w grze na zestawie elementów przeróżnych gatunków tradycyjnej muzyki afrokaraibskiej, takiej jak salsa, merengue, raga czy dancehall. Grupami zestawów perkusyjnych zajmą się wysoko cenieni w środowisku muzycy- Hubert Zemler i José Manuel Alban Juárez.

Będzie też możliwość uczestniczenia w zajęciach poświęconych improwizacji. Swoje pomysły na grę solową prezentować będą dwie największe ikony Polskiej sceny Etno – ”Słoma” i Ania Patynek.

W ramach festiwalu pojawią się też zajęcia poświęcone rytmowi w tańcu. Będzie to wnikliwa analiza związków tańca i muzyki w tradycyjnych kulturach Afryki, Kuby i Brazylii – zajęcia do akompaniamentu Nikodema Bąkowskiego poprowadzi Ale Miodowska .

Oprócz warsztatów praktycznych odbędzie się też szereg zajęć teoretycznych poświęconych kulturze i muzyce Afryki, Kuby i Brazylii.

Wszyscy instruktorzy są cenionymi muzykami z imponującą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Znaczna większość w poszukiwaniu jak najwierniejszego źródła informacji regularnie odwiedza najdalsze zakątki świata.

W tle części warsztatowej znajdą się takie atrakcje jak targi bębnów, indywidualne konsultacje z instruktorami i to na co wszyscy warsztatowicze najbardziej czekają – wspólne jam session.

Obok całego bloku edukacyjnego znajdą się też festiwalowe imprezy, bogate w koncerty, prezentacje grup kursantów i pokazy tańca. Nie zbraknie tam zdjęć, filmów i innych wizualizacji  nawiązujących do tematyki festiwalu.
Całość udekorowana będzie oczywiście dużą porcją najlepszej kubańsko–brazylijsko-jamajskiej muzyki.

Szczegółowe info i program festiwalu znajduje się na stronie: www.festiwalbebnow.pl

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →