Ich nie ma już z nami. Wybitni DJ-e, producenci, muzycy i przedstawiciele branży, którzy odeszli w 2021 roku

Fot. Materiały promocyjne
News
Wspominamy artystów i przedstawicieli branży muzycznej zmarłych w 2021 roku

W ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy świat muzyki elektronicznej stracił wielu swoich bohaterów. W związku z 1 listopada wspominamy tych, których musieliśmy pożegnać.

Wspominamy artystów i przedstawicieli branży muzycznej zmarłych w 2021 roku

Dzień Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz Dzień Zaduszny (2 listopada) to okazja do refleksji nad tymi, którzy niedawno zmarli. W powoli mijającym 2021 roku pożegnaliśmy wielu znakomitych artystów, muzyków, DJ-ów i producentów. Raz jeszcze oddajmy hołd i przywróćmy w pamięci chociaż na chwilę tych, którzy zapisali się złotymi zgłoskami na kartach historii. Kto zmarł w 2021 roku?

Avant-popowa artystka SOPHIE zginęła 30 stycznia 2021 w wieku 34 lat. Przyczyną śmierci był nieszczęśliwy wypadek, do którego doszło w Grecji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

27 lutego zmarł nagle słynny amerykański DJ, założyciel kultowego klubu Stereo – Angel Moraes. W chwili śmierci miał 56 lat.

Porankiem 2 marca pożegnaliśmy Claudio Coccoluto, znanego lepiej, jako DJ Claudio. Coccoluto, który urodził się w 1962 r. w Gaeta, przegrał walkę z „poważną chorobą”.

Holenderskie media 12 marca poinformowały o śmierci 92-letniego Lou Ottensa, człowieka, który wynalazł kasetę magnetofonową.

Ta wiadomość wstrząsnęła naszą rodzimą sceną. Lider legendarnego składu anarchistyczno-punkowego HomomilitiaWojtek Krawczyk, zmarł 20 marca po dwóch tygodniach walki z COVID-19. O śmierci muzyka poinformowali jego przyjaciele z zespołu.

Malcolm Cecil, laureat nagrody Grammy, legendarny producent, basista jazzowy i współtwórca rewolucyjnego syntezatora TONTO, zmarł 28 marca w wieku 84 lat.

W wieku 28 lat zmarł 29 kwietnia Pierce Collins Fulton, DJ i producent muzyczny. Tragiczną wieść o śmierci młodszego z braci, za sprawą mediów społecznościowych przekazał brat Pierca, Griffin. 28-latek od dłuższego czasu zmagał się problemami psychicznymi. Według nieoficjalnych informacji popełnił samobójstwo.

28 maja świat dowiedział się o śmierci Jasena Lovelanda. Amerykański artysta znany z odważnych nowatorskich eksploracji gatunków takich jak acid i ambient odszedł nagle. Artysta miał lada chwila wydać album nagrany dla labelu The Bunker New York.

Michel Baumann, niemiecki DJ i producent znany z takich kawałków, jak When Radio Was Boss czy Everything, odszedł od nas 26 maja. Muzyk od dłuższego czasu zmagał się z rakiem. Swoją walkę niestety przegrał.

Nowojorczyk Elbee Bad nazywany „Księciem Muzyki Tanecznej” odszedł we śnie 2 czerwca.

W wieku 88 lat zmarł zmarł 23 czerwca Peter Zinovieff – inżynier i kompozytor oraz pionier muzyki elektronicznej.

Legenda Chicago house Paul Johnson opuścił nas 4 sierpnia w wieku 50 lat. Przyczyną śmierci muzyka był koronawirus.

Kolejna ikona house odeszła od nas 20 sierpnia. Ian Harshman, lepiej znany pod pseudonimem scenicznym Ian Carey, zmarł nagłą śmiercią, która do dnia dzisiejszego nie została wyjawiona opinii publicznej.

3 sierpnia odeszła K-Hand, legenda sceny elektronicznej z Detroit, DJ-ka i producentka, założycielka labelu Acacia Records. Miała 56 lat.

Rainford Hugh Perry, występujący pod pseudonimem scenicznym jako Lee Scratch Perry , swoje ostatnie tchnienie wydał 29 sierpnia. 85-latek  prawdopodobnie wynalazł muzykę dub.

 

 

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →