Nie żyje słynny niemiecki DJ

News
Michel Baumann - artysta wielu talentów

Muzyk znany z takich kawałków, jak When Radio Was Boss czy Everything, odszedł w ubiegły weekend.

Michel Baumann – artysta wielu talentów

Ciężko pisze się nam takie newsy. Ze smutkiem informujemy, że niemiecki DJ i producent Michel Baumann, który nagrywał pod pseudonimami Soulphiction i Jackmate, a także współtworzył projekt ManmadeScience, nie żyje. Informacje o śmierci muzyka pojawiły się wczoraj w mediach społecznościowych. Przyczyna śmierci nie jest na razie znana.

Michel Baumann, który urodził się w Stuttgarcie, po raz pierwszy zainspirował się hip-hopem w połowie lat 80. i postanowił tworzyć muzykę w tym klimacie. Później, pod koniec lat 90., zafascynował się house’em z Chicago i Detroit. W 2000 roku, wraz z Tobiasem Ettle, założył wytwórnię Philpot Records. Nazwa wytwórni została zainspirowana prawdziwym nazwiskiem Larry’ego Levana (amerykański DJ, najbardziej znany z dziesięcioletniej rezydencji w nowojorskim klubie nocnym Paradise Garage, który uznawany jest za swoisty „prototyp” nowoczesnego klubu tanecznego).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Michel Baumann – mistrz techno

Jako producent Baumann wydawał kawałki łączące techno z groove house i tłustym hiphopowym bassem. Sięgał też śmiało po jazz i bardziej techniczne utwory. Nagrywał w wielu wytwórniach, takich jak m.in. Perlon, Sonar Kollektiv, Playhouse, Poker Flat, Mosaic, Freude am Tanzen czy Philpot. Informację na temat śmierci artysty będziemy aktualizować w miarę pojawiania się kolejnych wieści w tym wątku.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →