Eric Morillo na Stadium of Sound 2008!

News

We wrześniu na stadionie poznańskiego Lecha odbędzie się druga edycja imprezy Stadium of Sound. Kolejną wielką gwiazdą obok DJ'a Tiesto będzie sam Erick "More" Morillo!

Erick Morillo to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie muzyki house, a przez wielu znawców uznawany za absolutnego giganta muzyki dance.

Wątpię, aby znalazła się choć jedna osoba nie znająca jednego z największych hitów lat 90-tych, Reel 2 Real – „I Like To Move It”. A to był tylko początek niesamowitej kariery Morillo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Cały czas był obecny w dj’skim i prodenckim świecie nowej fali muzyki
dance, produkując kolejne wspaniałe klasyki i budując swą legendę. W
1997 założył największy nowoczesny label house’owy po drugiej stronie
oceanu – Subliminal Records
. Jedyną wytwórnią która miała równie silny wpływ na rozwój i popularyzację muzyki house to brytyjskie Defected.

W 1999 kolaboracji z Harry „Choo Choo” Romero i Carlos’em Sosa jako Ministers De-La-Funk wydali moim zdaniem jeden z najlepszych utworów w całej historii muzyki house – „Believe”, gdzie swego głosu użyczyła niesamowita Jocelyn Brown. Do dziś można go usłyszeć w setach wielu DJ’i, a swą pozytywną energią za każdym razem wprowadza euforię na parkiecie.

Eric „Mo” Morilo to także jeden z najwybitniejszych remikserów w historii. Remiksował wszystkich, od Whitney Houston do Basement Jaxx, od Sneaker Pimps do Macy Gray, od Boba Sinclara do Enrique Iglesiasa. Nie wypada nie wspomnieć o takich nazwiskach jak Crystal Waters, Junior Jack, Crystal Method,  Anthony Rother, Kid Crème, Ultra Nate czy nawet Modjo.

Jednak z punktu widzenia przeciętnego imprezowicza najważniejszą informacją wydaje się niekwestionowana pozycja kultowego DJ’a. Imprezy z jego udziałem obrastają w legendy, a jego miksy cały czas zajmują wysokie miejsca na osobistych playlistach wielu ludzi. Jest bardzo pracowity, w swojej karierze potrafił zagrać nawet 30 imprez w jednym miesiącu. Ma na koncie rezydentury w takich klubach jak Crobar w Miami, Pacha na Ibizie czy Ministry of Sound w Londynie. Jest jednym z najbardziej utytułowanych DJ’i, co potwierdzają nagrody Best House DJ (1999-2001), Best International DJ (2002), Best DJ by Mixmag (2004) oraz liczne występy w telewizji.

W roku 2004 Morillo wydał swój pierwszy album – „My World”. Można tam znaleźć kolaboracje z takimi artystami jak Puff Daddy, Audio Bullys, Terra Deva czy kojarzonym z „I Like To Move It” Mad Stuntman’em. Wielkim hitem z tego albumu okazał się nagrany wspólnie z Audio Bullys parkietowy killer „Break Down The Doors”, gdzie w teledysku gościnnie wystąpiła supermodelka Naomi Campbell, a sam utwór przyczynił się do popularyzacji electro house na całym świecie.

Więcej info:
http://www.stadiumofsound.pl/
http://www.erickmorillo.com/Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →