Emocjonalny rollercoster autorstwa Darkside. Panowie, nie można było tak od razu?

Fot. Jed DeMoss
News
Darkside, Nicolas Jaar, Dave Harrington

Nicolas Jaar i Dave Harrington przyzwyczaili nas do wielu skrajnych emocji. Raz dostajemy świetny, premierowy albumu Psychic, za chwilę otrzymujemy nieoczekiwaną informację o zawieszeniu działalności. Gdy na otarcie łez artyści raczą nas dwoma numerami z kompilacji Work, kilka lat później wszystko zmienia się o 180 stopni. I gdy już myśleliśmy, że duet zostawi nas z albumem PSYCHIC LIVE JULY 17 2014, będącym zapisem jednego z ostatnich wspólnych koncertów, wtem - jak grom z jasnego nieba - spada na nas wieść o nowym albumie obu dżentelmenów - Spiral. Wczoraj poznaliśmy nie tylko datę premiery, ale również ilość utworów goszczących na krążku.

Darkside – Liberty Bell

Darkside. Reaktywacja

Latem 2018 roku Harrington i Jaar wynajęli mały dom na terytorium Lenni-Lenape w stanie New Jersey. Duet spędził w nim tydzień, tworząc jedną piosenkę dziennie. Efektem końcowym wyjazdu było sześć utworów. Przez kolejne półtora roku artyści dograli kolejne trzy, kończąc projekt na dziewięciu. O jeden więcej niż znajdziemy na premierowym albumie.

Od początku Darkside był naszym jam bandem. Czymś, co robiliśmy i tworzyliśmy w wolne dni. Naprawdę nie mogliśmy się doczekać, żeby znowu się spotkać i wspólnie coś stworzyć.

– wyjaśnił Jaar

Darkside – The Limit

Dziewięcioczęściowy Spiral pojawia się 8 lat po debiucie Psychic z 2013 roku. Longplay ukaże się nakładem Matador Records 23 lipca. W czwartkowe popołudnie Darkside wydał nowy singiel promujący krążek, The Limit. Jest to już drugi, po Liberty Bell z grudnia poprzedniego roku, którym pochwalił się duet.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czuliśmy, że znowu nadszedł czas. Jako Darkside robimy rzeczy, których nigdy nie zrobilibyśmy sami. Darkside to ta trzecia istota w pokoju, która po prostu jakby pojawia się, gdy tworzymy razem muzykę.

– uzupełnił wypowiedź Jaara Dave Harrington

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →