Emocjonalny rollercoster autorstwa Darkside. Panowie, nie można było tak od razu?

Fot. Jed DeMoss
News
Darkside, Nicolas Jaar, Dave Harrington

Nicolas Jaar i Dave Harrington przyzwyczaili nas do wielu skrajnych emocji. Raz dostajemy świetny, premierowy albumu Psychic, za chwilę otrzymujemy nieoczekiwaną informację o zawieszeniu działalności. Gdy na otarcie łez artyści raczą nas dwoma numerami z kompilacji Work, kilka lat później wszystko zmienia się o 180 stopni. I gdy już myśleliśmy, że duet zostawi nas z albumem PSYCHIC LIVE JULY 17 2014, będącym zapisem jednego z ostatnich wspólnych koncertów, wtem - jak grom z jasnego nieba - spada na nas wieść o nowym albumie obu dżentelmenów - Spiral. Wczoraj poznaliśmy nie tylko datę premiery, ale również ilość utworów goszczących na krążku.

Darkside – Liberty Bell

Darkside. Reaktywacja

Latem 2018 roku Harrington i Jaar wynajęli mały dom na terytorium Lenni-Lenape w stanie New Jersey. Duet spędził w nim tydzień, tworząc jedną piosenkę dziennie. Efektem końcowym wyjazdu było sześć utworów. Przez kolejne półtora roku artyści dograli kolejne trzy, kończąc projekt na dziewięciu. O jeden więcej niż znajdziemy na premierowym albumie.

Od początku Darkside był naszym jam bandem. Czymś, co robiliśmy i tworzyliśmy w wolne dni. Naprawdę nie mogliśmy się doczekać, żeby znowu się spotkać i wspólnie coś stworzyć.

– wyjaśnił Jaar

Darkside – The Limit

Dziewięcioczęściowy Spiral pojawia się 8 lat po debiucie Psychic z 2013 roku. Longplay ukaże się nakładem Matador Records 23 lipca. W czwartkowe popołudnie Darkside wydał nowy singiel promujący krążek, The Limit. Jest to już drugi, po Liberty Bell z grudnia poprzedniego roku, którym pochwalił się duet.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czuliśmy, że znowu nadszedł czas. Jako Darkside robimy rzeczy, których nigdy nie zrobilibyśmy sami. Darkside to ta trzecia istota w pokoju, która po prostu jakby pojawia się, gdy tworzymy razem muzykę.

– uzupełnił wypowiedź Jaara Dave HarringtonPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →