Wykrakaliśmy! Darkside zapowiadają płytę. Oto singiel

News
Darkside

Z pełną premedytacją możemy napisać "a nie mówiliśmy?". Gdy kilka tygodni temu Nicolas Jaar i Dave Harrington podzielili się koncertowym albumem Darkside, przeczuwaliśmy, że coś się święci. Mieliśmy nosa. Wczoraj artyści potwierdzili nagranie nowego materiału i podali przybliżoną datę jego premiery. Zaprezentowali też pierwszy singiel.

Dokładnie 6 listopada informowaliśmy Was o niespodziewanej premierze koncertowego albumu Darkside. Prawie dwa miesiące temu duet tworzony przez Nicolasa Jaara i Dave’a Harringtona wydał płytę PSYCHIC LIVE JULY 17 2014, będącą zapisem występu, jaki panowie dali w ramach belgijskiego Dour Festival w 2014 roku. Była to jedna z ostatnich okazji, by zobaczyć formację na żywo. Niedługo potem Darkside zawiesili działalność. Jak można było się spodziewać, koncertowy album był jaskółką zwiastującą nadejście czegoś nowego.

Darkside potwierdzają – nowy album w przyszłym roku

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, listopadowa premiera miała być formą przypomnienia o sobie i rozbudzenia uśpionego apetytu na nową muzykę ze strony Darkside. Wczoraj Nicolas Jaar i Dave Harrington potwierdzili informację o wznowieniu działalności wspólnego projektu. Spiral, nowy album duetu, pojawi się wiosną 2021 roku. Płyta ukaże się nakładem wytwórni Matador. Doskonałym wieściom towarzyszy coś jeszcze. By bardziej podkręcić atmosferę, Darkside zaprezentowali pierwszy singiel z nadchodzącego wydawnictwa. Jest nim utwór Liberty Bell.

Darkside – Liberty Bell

Jak brzmi nowy singiel? Dostaliśmy to, do czego zostaliśmy już przyzwyczajeni jeśli chodzi o muzykę Darkside. Niespieszne, downtempowo-deepowe brzmienie tworzące duszny, pulsujący nastrój. Do tego wokal Jaara przywołujący pamięć o czasach Space Is Only Noise i gitarowe popisy HarringtonaLiberty Ball brzmi jak doskonała przystawka przed tym, czego możemy doświadczyć na Spiral.

Przypomnijmy – Psychic, jedyny dotychczas wydany długogrający album Darkside, ukazał się w 2013 roku. Dyskografię formacji uzupełnia koncertowe wydawnictwo PSYCHIC LIVE JULY 17 2014 oraz EPka Darkside. Z kolei w mijającym roku otrzymaliśmy aż trzy premiery od Nicolasa Jaara. Muzyk wydał dwie płyty – Cenizas i Telas – pod własnym imieniem i nazwiskiem oraz dorzucił do tego jedną – 2017-2019 – jako Against All Logic.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →