Darkside wracają. Nicolas Jaar i Dave Harrington prezentują album live

News
Darkside po raz trzeci

Nicolas Jaar i Dave Harrington wysłuchali tysięcy fanów tęskniących za Darkside. Muzycy postanowili choć trochę osłodzić im życie i… zaprezentowali album live.

Nicolas Jaar i Dave Harrington przypominają o Darkside

Tak, ja także chciałbym by był to nowy, autorski materiał od Darkside, a nie jedynie (lub aż!) album z występu na żywo. Nie zmienia to faktu, że wydawnictwo od duetu JaarHarrington znów rozpala zmysły i dyskusję na temat tego, czy panowie wrócą do wspólnego projektu. Wierzę, że premiera albumu live może być pierwszą jaskółką zwiastującą coś nowego…

Darkside. Strzał w dziesiątkę

Darkside było projektem stworzonym przez Nicolasa Jaara i Dave’a Harringtona na początku minionej dekady. Panowie znali się z czasów, kiedy to dzielili akademicki pokój. Następnie Harrington, instrumentalista jazzowy, był członkiem zespołu koncertowego Jaara. Po paru latach, Nicolas zdecydował się zaprosić kolegę do nowego przedsięwzięcia. Niemal od samego początku, twórczość Darkside spotkała się z aprobatą słuchaczy i krytyków. Pulsująca, transgresyjna i sensualna elektronika, której wtórowały ciepłe, instrumentalne dźwięki oraz niski, mruczący głos Jaara, stała się znakiem rozpoznawczym duetu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Darkside

Darkside

Sukcesy i zawieszenie działalności

Pierwsze nagrania Darkside zostały opublikowane w 2011 roku. Jedyny długogrający album duet zaprezentował dwa lata później, a dokładniej 4 października 2013 roku. Krążek Psychic, który ukazał się nakładem Matador Records, spełnił najśmielsze oczekiwania. Płyta okazała się sukcesem, podobnie zresztą jak występy Darkside na żywo. Polscy fani mogli zobaczyć duet podczas Open’er Festivalu w 2014, gdzie zespół dał znakomity popis na Tent Stage.

Zaledwie parę miesięcy później Darkside ogłosili zawieszenie działalności. Jaar i Harrington wrócili do dotychczasowych projektów, a także rozpoczęli kolejne. Jaar wydawał następne albumy sygnowane własnym imieniem i nazwiskiem oraz zaprezentował nowe oblicze pod aliasem Against All Logic. Z kolei Harrington występował u boku wielu innych muzyków (w przeszłości grał m.in. z Bonobo i Chetem Fakerem) oraz skupił się na solowej twórczości.

Darkside prezentują PSYCHIC LIVE

Od chwili ogłoszenia zawieszenia działalności, założyciele Darkside nie wspomnieli choćby słowem o ewentualnym powrocie do projektu. Tym większe jest zaskoczenie premierą albumu PSYCHIC LIVE JULY 17 2014, który jest zapisem koncertu, jaki Darkside zagrali w ramach belgijskiego Dour Festival w 2014 roku. Był to jeden z ostatnich wspólnych występów Jaara i Harringtona.

Darkside – PSYCHIC LIVE JULY 17 2014

Ci, którzy mieli okazję zobaczyć Darkside na żywo, zaliczą potężny flashback. Transujący, wciągający występ, podczas którego muzycy potrafili rozciągnąć aranżacje utworów do granic przyzwoitości, pełny jest tego, co w muzyce Darkside najlepsze. Sensulnej, przeszywającej elektroniki, spowitej psychodelą i muśniętej bluesem. To album, którego odsłuch w całości zafunduje Wam podróż w kosmos, z której nie będziecie chcieli wrócić.

Darkside. Co dalej?

Choć premierze krążka nie towarzyszą żadne informacje od samych autorów, to trudno mi wierzyć (albo inaczej – po prostu bardzo bym tego chciał), by było to incydentalne zjawisko. Być może Jaar i Harrington postanowili przypomnieć o Darkside i przywołać materiał z debiutanckiego albumu, gdyż w planach mają… Resztę dopiszcie sobie sami.

Album PSYCHIC LIVE JULY 17 2014 dostępny jest w zasobach serwisów streamingowych, a także na profilu Darkisde na portalu Bandcamp, gdzie można go zakupić w formie cyfrowej. Pamiętajcie – w każdy piątek, kwota wydana na zakupy na Bandcamp, w całości trafia do rąk twórców.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →