Deep house spotyka amapiano. Ikonika z nowym materiałem dla Hyperdub

fot. JUICE Malaysia/Juiceonline.com
News
Ikonika odchodzi od dubstepu

Ikonika wyda EP-kę, na której po raz pierwszy usłyszymy jej wokal.

Ikonika odchodzi na dobre od dubstepu

Wydawnictwo zatytułowane Bubble Up ukaże się 25 listopada tego roku. Według słów Ikoniki EP-ka ma mieć charakter mocno popowy, ale znajdziemy na niej również ukłony w stronę amapiano i deep house. Artystka zaznacza, że wszystkie utwory, które trafią na minipłytę, będą „hymnami miłości do parkietu” i zawierają jej wokal. EP-kę promuje już teraz kawałek When You Look At Me, który możecie odsłuchać poniżej:

Bubble Up zostanie wydany za pośrednictwem Hyperdub Records, czyli wytwórni, z którą Ikonika współpracuje od przeszło dekady. Na krążku znajdzie się finalnie pięć utworów. Ikonika ostatnio zremiksowała również utwór Translation To Heaven Swimfula dla wytwórni SVBKVLT.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Translation to Heaven (Ikonika Remix)

Obrazoburcze właściwości muzyki

Ikonika (prawdziwe imię Sara Abdel-Hamid) to pochodząca z Wielkiej Brytanii producentka i DJ-ka często kojarzona z Hyperdub Records i gatunkiem dubstep. Co ciekawe, początkowo zaangażowała się w muzykę stricte gitarową, grając na perkusji w zespołach hardcore’owych i metalowych, a dopiero później zajęła się produkcją elektroniczną. Najpierw próbowała swoich sił w hip-hopie i dubstepie, a następnie stworzyła własne, unikalne brzmienie zbudowane wokół pokręconych rytmów, niecodziennych melodii, ośmiobitowych bleepów, które przywołują na myśl gry komputerowe z jej dzieciństwa i oczywiście te ogromne, monolityczne syntezatory. Ikonika została opisana przez The Observer jako „donośny kobiecy głos w zdominowanym przez mężczyzn świecie dubstepu”. Debiutancki album, Brytyjki – Contact, Love, Want, Have – został wydany przez Hyperdub 6 kwietnia 2010 roku. Sara, która otrzymała swój pseudonim sceniczny od swojego chłopaka ze względu na obrazoburcze właściwości jej muzyki, szybko stała się ikoną sama w sobie.

Deep house spotyka amapiano. Ikonika z nowym materiałem dla Hyperdub
fot. @ikonika / Twitter


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →